• Promocja zdrowia

• Zapraszamy do linku   Przepisy na weganskie pasztety wielkanocne.pdf

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym ,,ŚMIECIOLUDEK

CELE KONKURSU:

♦ propagowanie i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska,

♦ kształcenie wyobraźni,

♦ wzrost wiedzy na temat surowców  wtórnych,

♦ wdrażanie do ponownego zastosowania odpadów,

♦ rozwijanie więzi miedzy członkami rodziny.

ZASADY KONKURSU:

Prace podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nr grupy, należy dostarczać do nauczycieli z grupy do której uczęszcza dziecko od dnia  zakończenia kwarantanny do 28.04.2020r.

WARUNKI TECHNICZNE PRACY:

Praca powinna być wykonana z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia, powinna być kreatywną formą przestrzenną lub płaską.

Koordynator programu Przedszkola Promującego Zdrowie

Agata Polak

PRZEPIS PRZETESTOWANY PRZEZ II GRUPĘ

• 1,5 SZKLANKI PŁATKÓW OWSIANYCH
            • 1 SZKLANKA MĄKI
            • 100 G. ROZTOPIONEGO MASŁA
            • 0, 5 SZKLANKI CUKRU
            • 1 ŁYŻECZKA PROSZKU DO PIECZENIA
            • 2 JAJKA
            •  OKOŁO 200 G. RODZYNEK, POSIEKANYCH ORZECHÓW,ŻURAWINY, MIGDAŁÓW, SŁONECZNIKA ITP.

WSZYSTKIE SKŁADNIKI WYMIESZAĆ W MISCE ŁYŻKĄ, JEŚLI MASA BĘDZIE BARDZO GĘSTA, DODAĆ PARĘ ŁYŻEK MLEKA LUB WODY. PIEKARNIK ROZGRZAĆ DO 180 STOPNI. WYKŁADAĆ CIASTKA ŁYŻKĄ NA BLASZKI WYŁOŻONE PAPIEREM DO PIECZENIA, NADAJĄC IM OKRĄGŁY KSZTAŁT. PIEC DWIE BLASZKI NA RAZ, OK. 10-12 MINUT W PIEKARNIKU Z TERMOOBIEGIEM LUB JEŚLI TERMOOBIEGU NIE MA, PO JEDNEJ BLASZCE 10 – 15 MINUT, DO LEKKIEGO ZEZŁOCENIA SIĘ CIASTEK.

PASTA  BROKUŁOWA Z JAJKIEM

• MAŁY BROKUŁ
            • 2 JAJKA
            • NATKA PIETRUSZKI
            • SÓL I PIEPRZ DO SMAKU
            • PÓŁ ŁYŻECZKI CYTRYNY
            • OGÓREK KISZONY (OPCJONALNIE)

WYKONANIE:

JAJKA GOTUJEMY NA TWARDO. BROKUŁA WRZUCAMY DO GOTUJĄCEJ SIĘ WODY NA 3-4 MINUTY (LUB NA PARĘ). UGOTOWANEGO BROKUŁA I OBRANE JAJKO WRZUCAMY DO MISKI I BLENDUJEMY. DOPRAWIAMY WEDŁUG SMAKU.

PASTA SŁONECZNIKOWA Z SUSZONYMI POMIDORAMI

• 200 G ŁUSKANYCH ZIAREN SŁONECZNIKA
            • 8 POMIDORÓW SUSZONYCH W OLIWIE
            • GARŚĆ NATKI PIETRUSZKI
            • GARŚĆ KOPERKU
            • ZĄBEK CZOSNKU
            • SZCZYPTA SOLI
            • PIEPRZ

WYKONANIE:

SŁONECZNIK WSYPUJEMY DO MISKI, ZALEWAMY ZIMNĄ WODĄ I ZOSTAWIAMY NA NOC. NAMOCZONE ZIARNA MIKSUJEMY NA PASTĘ WRAZ Z POMIDORAMI, CZOSNKIEM I ZIELENINĄ (KTÓRĄ UPRZEDNIO KROIMY).

Konkurs wygrała praca Nr 4

Przedszkole ogłosiło Konkurs na LOGO Przedszkola Promującego Zdrowie

Nasze przedszkole należy do RZESZOWSKIEJ Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Jest to dla nas duża satysfakcja i odpowiedzialność, jednakże działania służące zdrowiu będących pod nasza opieką przedszkolaków zawsze były dla nas priorytetem.

DEFINICJA RZEDSZKOLI PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Przedszkole promujące zdrowie, to przedszkole, które we współpracy z rodzicami i społecznością lokalną:

- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu społeczności lokalnej

- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Promocja zdrowia jest wpisana w statut  przedszkola, wszyscy nauczyciele i pracownicy w pełni akceptują ideę Przedszkola Promującego Zdrowie. Opracowany został Plan Pracy Przedszkola, obejmujący promocję zdrowia, który opiniowany jest przez Radę Pedagogiczną. Zawiera on szczegółowe zadania do realizacji wraz z dziećmi, szereg z nich przy współudziale środowiska lokalnego,  rodziców, zarówno poprzez włączanie się w realizowane zadania w grupach. Bierzemy również udział w wielu programach i kampaniach promujących zdrowy styl życia.

Wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia ,,Zdrowie, to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia)”.

Jesteśmy przekonani, że nasze działania przyczynią się do wdrożenia u dzieci, rodziców oraz wszystkich pracowników placówki prozdrowotnego stylu życia w warunkach sprzyjających zachowaniu zdrowia.

Zachęcamy do   wspierania naszych działań na rzecz zdrowia dzieci, włączanie się w przedsięwzięcia przedszkolne służące ich zdrowiu oraz do śledzenia naszych działań na stronie internetowej i na gazetkach grupowych.

Koordynatorzy: Klaudia Winczura i Agata Polak