MENU

MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Teatrzyk ,,ZAGUBIONA OWIECZKA"

   Teatrzyk ,,ZAGUBIONA OWIECZKA" - Obrazek 1

   

  Zapraszamy!

   

   

  TEATR EDEN dla Dzieci i Młodzieży  

  zaprasza wszystkie  przedszkolaki na przedstawienie pt. ,,ZAGUBIONA OWIECZKA"

   13 SIERPNIA w poniedziałek o godz. 12.15

  Życzymy miłych wrażeń!


   

 • Dyżur wakacyjny

  Dyżur wakacyjny - Obrazek 1

  Uprzejmie informujemy, że przedszkole pełni dyżur wakacyjny

  od 1 do 31 sierpnia 2018 r.

   

 • Życzenia wakacyjne

    Życzenia wakacyjne - Obrazek 1

  ,,Pojedziemy na wakacje
  Razem z mamą, razem z tatą,
  Zabierzemy piłkę, namiot
  I skakankę. Co ty na to?

  Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia we wrześniu!

  Dyrekcja i pracownicy przedszkola

 • Informacja dla Rodziców

  Informacja dla Rodziców - Obrazek 1

  W związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną

  uprzejmie prosimy,

  aby do 29 czerwca (tj. piątek) zabrać wszystkie rzeczy pozostawione w szatni (pantofle, ubrania na zmianę) oraz w salach (teczki z pracami plastycznymi, karty pracy, stroje gimnastyczne, zabawki przyniesione z domu).

   

 • Dyżury wakacyjne w przedszkolach i punktach przedszkolnych

  Dyżury wakacyjne w przedszkolach i punktach przedszkolnych - Obrazek 1

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami zachęcamy wszystkich Rodziców potrzebujących zapewnić swoim dzieciom opiekę podczas wakacji do zapoznania się  z terminami dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie Gminy Miasta Rzeszów.

  DYZURY_WAKACYJNE_PRZEDSZKOLI_

   

 • Zapisy na dyżur wakacyjny

  Zapisy na dyżur wakacyjny - Obrazek 1

  Dyrektor Przedszkola uprzejmie informuje, że dyżur wakacyjny w bieżącycm roku szkolnym w naszej placówce organizowany będzie w miesiącu SIERPNIU.

  Prosimy o dokonanie zapisu dzieci, na listach wystawionych w holu przedszkola, w nieprzekraczalnym terminie do dn. 31 maja br.

  Z uwagi na fakt, iż jest to dyżur, prosimy o zapisywanie wyłącznie te dzieci, których rodzice pracują zawodowo i nie mogą dzieciom zapewnić opieki.

  w LIPCU przedszkole jest nieczynne.

  Ze względów organizacyjnych zgłoszenia na dyżur po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane!

  W miesiącu LIPCU dyżur będzie pełnić Przedszkole Nr 8 przy ul. Lwowskiej.

  Wszystkich zainteresowanych Rodziców, zapisem dziecka na dyżur wakacyjny do innego przedszkola, niż nasze proszę o osobisty kontakt, w celu odebrania i wypełnienia karty zgłoszenia na dyżur.

  Elżbieta Krzyśko

 • Rumień zakaźny

  Rumień zakaźny - Obrazek 1

  Uprzejmie informuję Rodziców, że otrzymaliśmy zgłoszenia o przypadkach zachorowania wśród dzieci uczęszczających do przedszkola na chorobę zakaźną - rumień zakaźny.

  Proszę Rodziców o informowanie na bieżąco nauczycieli poszczególnych grup o przechodzonych chorobach zakaźnych przez dzieci.

  Jednocześnie przypominam o zakazie przyprowadzania do  przedszkola  chorych  dzieci, u których występuje np. katar, kaszel, ból gardła, podwyższona temperatura, biegunka czy wysypka.

  Rodzice każdego dziecko powracającego do Przedszkola po przebytej chorobie zakaźnej winni przedstawić Dyrektorowi zaświadczenie od lekarza rodzinnego o zakończonym leczeniu.

                               Dyrektor  - Elżbieta Krzyśko

   

 • Głosujemy ! Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2019 r.

  Głosujemy ! Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2019 r. - Obrazek 1

  Zachęcamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu w sprawie RBO na 2019 rok. Głosowanie odbywa się od 23 kwietnia do 22 maja 2018 r.  Mieszkańcy Rzeszowa mogą oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii - zachęcamy do zapoznania się z zadaniami z osiedla Pobitno

  Kategoria pierwsza (miejska)
  Nr 5: Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta - zakup samochodu Ratowniczo - Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja.

  Kategoria druga (osiedlowa)
  Nr 34: Budowa najazdowych miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla Pobitno i rodziców dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 Kategoria druga (osiedlowa)

  Kategoria trzecia (zadania o charakterze kulturalnym)
  nr 59: Uaktywnienie mieszkańców osiedla Pobitno i Rzeszowa poprzez cykl zajęć sportowych i edukacyjnych.

  O zasadach głosowania można przeczytać tutaj.

   

 • Udział w Programie Porcja Pozytywnej Energii

  Udział w Programie Porcja Pozytywnej Energii - Obrazek 1 Grupa IV i V bierze udział w V edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural. Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

  Głównym celem Konkursu, będącego częścią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, jest edukacja i kształtowanie u dzieci, ich rodziców i nauczycieli właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców oraz dbanie o zdrowie fizyczne. W tym roku temat przewodni to „Warzywa i owoce – spożywam codziennie i dbam o sprawność fizyczną”. Każde dziecko otrzymuje do domu książeczkę z przepisami kulinarnymi dla dzieci, do korzystania na co dzień.

 • Wiosna bez pneumokoków - informacja dla rodziców dzieci do 5 lat

  Wiosna bez pneumokoków - informacja dla rodziców dzieci do 5 lat - Obrazek 1

  Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarno - Epidemiologiczny informuje, że w ramach akcji "Wiosna bez pneumokoków" od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku będzie możliwość bezpłatnego i dobrowolnego zaszczepienia dziecka przeciwko pneumokokom.  Szczepienie dedykowane jest dzieciom do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013 - 2016).

  Szczegółowe informacje można uzyskać klikając w poniższy link:

  PLAKAT INFORMACYJNY AKCJI "WIOSNA BEZ PNEUMOKOKÓW"

 • Ważne - higiena i czystość !

  Ważne - higiena i czystość ! - Obrazek 1

  Uprzejmie prosimy Rodziców o przestrzeganie zasad higieny osobistej swoich dzieci.

  Szczególnie prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów dziecka.

   

 • UWAGA RODZICE!

  UWAGA RODZICE! - Obrazek 1Nasze Przedszkole bierze udział w autorskim programie "Aktywizacja ruchowa dzieci 5 i 6 letnich i jej wpływ na postawę ciała oraz podejmowaną aktywność fizyczną".
  Przeprowadzane badania obejmują ocenę wysokości i składu masy ciała, ocenę postawy ciała w oparciu o KINEOD; obiektywną ocenę aktywności fizycznej za pomocą akcelerometru oraz ocenę sprawności fizycznej dzieci w oparciu o „Test Wrocławski”. Udział w badaniu jest dobrowolny i nieodpłatny, w każdym momencie można się z niego wycofać.

  Bardzo prosimy Rodziców dzieci 5 i 6 letnich z gr. IV, V, VI, VII, VIII o kontakt z nauczycielem z grupy w celu deklaracji udziału (podpisanie zgody) lub nie w projekcie. O terminie badania zostaniecie Państwo wkrótce poinformowani.

   

  Szczegółowe informacje dla uczestników badania:

   

  „Zastosowanie autorskiego programu aktywizacji ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i jego wpływ na postawę ciała oraz podejmowaną aktywność fizyczną.”

   

  Projekt badawczy wykonywany będzie przez wykwalifikowaną kadrę:

  • Wydziału Wychowania Fizycznego
  • Wydziału Medycznego

   

  Przeprowadzane badania są w pełni anonimowe. Wszystkie wyniki oraz dane pozyskane w toku badań będą wykorzystywane jedynie na potrzeby analizy naukowej.

  Głównymi celami projektu są:

  •  poprawa ogólnej sprawności fizycznej
  • rozwój umiejętności ruchowych dzieci w wieku przedszkolnym
  • monitorowanie stanu zdrowia i sprawności fizycznej
  • ocena aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym.

   

  PRZEPROWADZONE BADANIA OBEJMUJĄ

  1. Ocena wysokości i składu masy ciała

  •  Wysokość ciała zostanie zmierzona wzrostomierzem a skład masy ciała za pomocą wagi Tanita DC-360 S

  2. Ocena postawy ciała

  • Zastosowany system KINEOD pozwala na bezpieczną i nieinwazyjne pozyskanie obrazu 3D całej tylnej powierzchni ciała za pomocą podczerwieni. Pomiar jest poprzedzony oznaczeniem na ciele badanego kilku punktów antropometrycznych za pomocą specjalnego przeznaczonego do skóry łatwo ścieralnego markera

  3. Obiektywna ocena aktywności fizycznej:

  • Zostanie wykonana za pomocą akcelerometru. Jest to niewielkie urządzenie umieszczone w okolicy talii na elastycznym pasku. Do oceny aktywności niezbędne jest by badany nosił akcelerometr przez 24h na dobę jedynie z wyłączeniem czasu przeznaczonego na kąpiel. Akcelerometry będą mierzyły aktywność dziecka przez 7 dni.

  4. Ocena sprawności fizycznej dzieci

  • Sprawność fizyczna dzieci zostanie oceniona z wykorzystaniem standaryzowanej baterii testów pt. „Test Wrocławski”. Wrocławski test sprawności fizycznej dla dzieci w wieku 3-7 lat składa się z czterech prób testowych:
  1.  próba siły - rzut piłką lekarską 1 kg znad głowy;
  2.  próba mocy - skok w dal z miejsca;
  3. próba szybkości - bieg na 20 m ze startu wysokiego;
  4.  próba zwinności - bieg „wahadłowy" 4x5 m z przenoszeniem klocka.

   

  Udział w badaniu jest dobrowolny i nieodpłatny. W każdym momencie można wycofać swoją zgodę, bez żadnych konsekwencji, także w trakcie badania.

   

   Opis urządzenia - ActiGraph WGT3X – Accelerometr UWAGA RODZICE! - Obrazek 2

  Akcelerometr to urządzenie, którym można mierzyć aktywność ruchową oraz okresy braku aktywności (dzień i noc), a przy tym jest łatwy do noszenia i nie wpływa na możliwość poruszania się. Pozwala ocenić intensywność, częstość i czas trwania wysiłku.

  Jest to urządzenie bezprzewodowe, posiadające oprogramowanie do analizy, zapewnia obiektywną aktywność fizyczną, narzędzia analizy danych mogą być konfigurowane, aby osiągnąć konkretne badania naukowe. ActiGraph dostarcza obiektywnych informacji przez 24 godziny (aktywność fizyczna i sen). Ponadto dostępne są informacje o wydatkowaniu energii (Kcal), pozycji ciała (pionowa, siedząca, leżąca i brak aktywności) oraz ilość kroków.

  Ważne aby urządzenie ściągać do kąpieli i pływania (chodzi o brak kontaktu z wodą). Urządzenie proszę nosić przez 7 dni w dzień i w nocy.

 • Informacja Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

   

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie informuje o wzmożonej zachorowalności na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW A) na terenie województwa podkarpackiego w zwiąku z tym prosi o przestrzeganie podstawowych zasad higieny osobistej oraz higieny przyrządzanych i spożywanych posiłków.

  PLAKAT INFORMACYJNY WZW A

  Ponadto PSSE prosi o podjęcie działań zmierzających do zapobiegania ostatnim przypadkom zasłabnięć wśród dzieci i młodzieży podczas zajęć szkolnych i zebrań okolicznościowych (wietrzenie sal przed rozpoczęciem zajęć, zapewnienie stałego dopływu powietrza poprzez otwarte okno lub włączoną wentylację mechaniczną).

  INFORMACJA

  INFORMACJA O WZW A

 •  

  W roku szkolnym 2017/2018 dzieci będą ubezpieczane w InterRisk TU S.A Vienna Insurance Group na kwotę 18 000 zł

  Składkę roczną w wysokości 45 zł należy wpłacać w administracji przedszkola w terminie do 29 września 2017 roku

  Ogólne Warunkami Ubezpieczenia grupowego EDU PLUS oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej dostępne są na stronie internetowej Przedszkola.

   

                                Dyrektor - Elżbieta Krzyśko

 • Spotkania biblioteczne

  Spotkania biblioteczne - Obrazek 1

  Dzieci z grupy VI, VII i VIII będą uczestniczyły w comiesięcznych spotkaniach w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filia Nr 2 przy ul. A. Fredry 5.

  Każdy przedszkolak uczęszcza na spotkania, by na zakończenie mógł zostać pełnoprawnym właścicielem karty bibliotecznej, wypożyczać i czytać książki. Raz w miesiącu dzieci udają się ze swoimi nauczycielkami - do biblioteki, tam uczestniczą w lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka zawsze czeka na dzieci z bardzo ciekawymi zajęciami bibliotecznymi, które wprowadzają przedszkolaki w piękny świat literatury. W czasie tych spotkań dzieci słuchają bajek, wierszy i opowiadań, biorą udział w różnorodnych zabawach ruchowych i dydaktycznych, rozwiązują zagadki, kolorują, a także występują z własnym repertuarem. Zawsze na zakończenie wypożyczają kilka książek, które panie czytają dzieciom w przedszkolu.

   

 • Spotkanie z rodzicami

  Spotkanie z rodzicami - Obrazek 1

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 7 września (czwartek) o godzinie 17:00.

   

 • Karty do czytników

  Karty do czytników - Obrazek 1

  W roku szkolnym 2017/2018 w naszym przedszkolu będzie nadal obowiązywał elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dziecka w przedszkolu, czyli ewidencja wejść i wyjść za pomocą karty zbliżeniowej lub kodu PIN. W związku z tym prosimy Rodziców dzieci nowych, jeśli jeszcze nie odebrali kart o zgłoszenie się w administracji przedszkola. Kartę ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu odbijamy codziennie po oddaniu dziecka pod opiekę nauczyciela i  po odebraniu dziecka od nauczyciela.

   

 • Informacja dla rodziców

  Informacja dla rodziców - Obrazek 1

  Uprzejmie informujemy, że nowy rok szkolny w przedszkolu rozpoczyna się 1 września (piątek).

  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, bardzo prosimy o przygotowanie zmiennego obuwia dla wszystkich dzieci oraz piżamek dla dzieci z grup: I, II, III (w podpisanym woreczku ściąganym sznurkiem).

  Dzieci (szczególnie młodsze) powinny mieć również ubrania na zmianę - pozostawione w woreczku w szatni na wyznaczonym miejscu.

   

 • Wakacje 2017

  Wakacje 2017 - Obrazek 1

  Są chwile, które w pamięci zostają,
  I cho
  ć czas szybko płynie, to one nie przemijają.

  Z okazji rozpoczynających się wakacji i końca roku przedszkolnego
  składam wszystkim te życzenia:

  Wesołych, słonecznych, spokojnych, bezpiecznych
  i  pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji,
  miłego wypoczynku  i uśmiechu na co dzień 
  oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

  Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym

 • Pożegnanie starszaków

  Pożegnanie starszaków - Obrazek 1

  Uprzejmie informujemy, że w czwartek - 29 czerwca o godzinie 10: 30 odbędzie się w naszym przedszkolu pożegnanie starszaków z grup V, VII, VIII przez dzieci z młodszych grup IV i VI. Jest to impreza wewnętrzna, przeznaczona dla dzieci.

   

strona:

Ogłoszenia

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne Nr 11
  35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
 • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
  KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
  DYREKTOR (17) 748 32 65
  FAX (17) 748 32 68

Galeria zdjęć