• Nasze przedszkole

RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA
                               DLA 5 LATKÓW

6:30 - 8:15

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy: konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne. Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.

8:15 - 8:30

Przygotowanie do śniadania, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe, pełnienie dyżurów.

8:30 - 9:00

Śniadanie - doskonalenie umiejętności kulturalnego i estetycznego zachowania przy stole. Czynności porządkowe po śniadaniu.

9:00 - 9:30

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć (z możliwością wydłużenia): czas trwania 20–30 minut. Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dziecka.

9:30 - 9:45

Zabawy ruchowe (w tym relaksacyjne).

9:45 - 10:15

Ćwiczenia gimnastyczne (2 razy w tygodniu).

10:15 - 10:30

Drugie śniadanie.

10:30- 11:45

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

11:45 - 12:15

Przygotowanie do obiadu, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe, pełnienie dyżurów.
            Obiad - zupa.

12:15 - 14:00

Odpoczynek poobiedni/kwadrans na bajkę/słuchanie muzyki relaksacyjnej.
            Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne indywidualne lub w grupach. Tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających zdolności i zainteresowania dziecka. Utrwalenie wiadomości z zakresu porannych zajęć edukacyjnych. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze.

14:00 - 14:30

Przygotowanie do obiadu - II danie , m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, pełnienie dyżurów. Obiad - II danie.

14:30 - 17:00

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne).
            Słuchanie opowiadań/bajek nauczyciela.
            Zabawy dowolne na świeżym powietrzu (plac zabaw/ogród przedszkolny).
            Zajęcia rytmiczne, językowe, taneczne itp.