• Zajęcia dydaktyczne

• edukacja poznawcza

• W edukacji poznawczej ważne jest systematyczne poszerzanie wiedzy o świecie, nauka logicznego myślenia, ćwiczenia pamięci, koncentracji, wykorzystywanie zmysłów w poznawaniu świata, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie, rozumienie konieczności dbania o środowisko naturalne, edukacja matematyczna. W edukacji matematycznej opieramy się na dziecięcej matematyce prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej - gry, zabawy i ciekawe zadania kształtujące orientację przestrzenną, dziecięce kompetencje w dostrzeganiu rytmów, kształtujące umiejętność liczenia, numerowania, klasyfikowania, dodawania i odejmowania, a także mierzenia płynów i ważenie.

Stymulacja rozwoju mowy, ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania i pisania, poprawa koncentracji uwagi - to tylko niektóre cele tejże edukacji. Dzieci, dzięki formie zajęć grupowych, uczą się współpracy w zespole, mają okazję przełamać nieśmiałość i ujawnić swój potencjał twórczy - a wszystko to w atmosferze doskonałej zabawy!

W edukacji poznawczej wykorzystujemy ćwiczenia i zagadki słuchowe, opowiadania, wiersze, historyjki obrazkowe, inscenizacje, zagadki, nauka płynnego i zrozumiałego dla innych wypowiadania się na dany temat, przygotowanie do czytania i pisania.