Witamy na stronie Przedszkola Publicznego nr 11 w Rzeszowie. Na początek kilka słów o nas: istniejemy od 1 października 1993 r, mieścimy się w wolnostojącym budynku 2 kondygnacyjnym przy ulicy Mazurskiej 19 na osiedlu Pobitno. Jest on ogrodzony, strzeżony - monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, bogaty w zieleń ogród i plac zabaw. Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe: 8 słonecznych sal zajęć, szatnia, hol do zajęć rytmicznych, salę do zajęć ruchowych, pracownię logopedyczną, kuchnie z pełnym zapleczem gastronomicznym. W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana i kreatywna kadra pedagogiczna z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz oddani dzieciom pracownicy obsługi.

Nauczyciele realizują programy wychowania przedszkolnego, które zgodne są z aktualnie obowiązującą podstawą programową i sami są autorami licznych programów wprowadzających nowatorskie rozwiązania metodyczne. Od kilku lat w przedszkolu prowadzone są na wakacjach tygodniowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3-letnich. Nasze przedszkole jest popularyzatorem i liderem działań proekologicznych w środowisku lokalnym. Nauczyciele wspólnie z dziećmi organizują wiele imprez kulturalnych typu pikniki, pasowanie na przedszkolaka, na starszaka, wycieczki z rodzicami oraz inne związane z tradycyjnym kalendarzem.

Ponadto:
- Przedszkole należy do Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”
- Organizuje kursy i warsztaty dla nauczycieli przedszkoli i szkół z całego województwa,
- Współpracuje ze środowiskiem lokalnym (Osiedlowy Dom Kultury "Pobitno", Uniwersytet Rzeszowski - praktyki studenckie, Miejska Biblioteka Publiczna),
- Bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”,
- Korzysta z dopłat Unii Europejskiej do mleka i jego przetworów.
MOTTEM naszej pracy z dziećmi są słowa Janusza Korczaka "Dziecko to też człowiek - z mniejszym obszarem doświadczeń, ale z większym potencjałem ciekawości" i my tę dziecięcą ciekawość staramy się jak najlepiej i jak najczęściej zaspakajać. Dlatego w niepowtarzalnej, rodzinnej atmosferze naszego przedszkola, dzieci czują sie jak ryby w wodzie.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 - 17:00. Rodzice przyprowadzają swoje pociechy najpóźniej do godz. 8.15 (jeżeli zachodzi potrzeba przyprowadzenia dziecka później należy zgłosić ten fakt dzień wcześniej u nauczycielki w danej grupie). Dzieci mogą być wybierane z przedszkola przez Rodziców, prawnych opiekunów lub osoby upoważnione na stosownym oświadczeniu. Za Przedszkole Rodzice płacą z góry do 10 dnia każdego miesiąca.

Godziny posiłków:

8.30 - śniadanie