• Promocja Zdrowia

     • 2021/2022

     •  

         Teatr Lalek "Bajka" w przedstawieniu "Wielkie sprawy małej żaby"

      22 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek Bajka z Przysietnicy. W ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych promujących ochronę dziedzictwa przyrodniczego w oparciu o prezentację multimedialną, segregowły śmieci do odpowiednich pojemników a na koniec uczestniczyły w przedstawieniu, w którym brały udział : Żaba, Krokodyl, Smok Zygmunt, Smok Antoni i Smok Wincenty oraz Makrauhenia, Agatka, Kura i Lekkoduch. Dzieci uczyły się właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Rozmawiały z aktorami o spektaklu i na zakończenie otrzymały upominki.

       

               Warsztaty "Dzieciaki Sadzeniaki" w grupie V i VI 

      W poniedziałek 11 kwietnia do naszego Przedszkola przyjechali przedstawiciele Sklepu Leroy Merlin na warsztaty "Dzieciaki Sadzeniaki" . Podczas zajęć warsztatowych Panie Agnieszka i Lidia  zaprezentowały rośliny, omówiły budowę kwiatów oraz sposoby  uprawy roślin. Następnie każde dziecko otrzymało sadzonki  kwiatka o nazwie Kalanchoe , którego zabrało  ze sobą do domu. Przed przystąpieniem do pracy każdy ogrodnik otrzymał fartuszek i rękawice ochronne. Dzieci  z wielkim zapałem przystąpiły do sadzenia kwiatów. Miłym akcentem podsumowującym warsztaty było wręczenie przez pracowników Leroy Merlin dyplomu i prezentu każdemu dziecku.

      Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w projekcie i obiecujemy, że będziemy dbać o nasze kwiatki.

      Dbamy o zęby w grupie I - Dzień Dentysty

      8 marca dzieci z grupy I obchodziły Dzień Dentysty. Przedszkolaki dowiedziały się , jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta, na czym polega jego praca oraz jak ważne jest kontrolowanie stanu uzębienia.

      Pani pokazała dzieciom prawidłowy sposób mycia zębów oraz opowiedziała na temat zdrowego odżywiania.  Następnie przedszkolaki segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe dla naszych zębów. Każde dziecko mogło również  wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi szczotkując zęby

      na modelu stomatologicznym. Przeprowadzone zajęcia miały  na celu wdrożenie dzieci do częstego szczotkowania zębów , dbania o higienę jamy ustnej oraz niwelowaniu lęku przed wizytą u stomatologa.

        Dzień Bezpiecznego Internetu w  I gr.

      W dniu 8 lutego grupa I obchodziła "Dzień Bezpiecznego Internetu". Z okazji tego święta dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii " Mój przyjaciel Necio", które oglądały z wielkiem zainteresowaniem. W ciągu dnia bawiły się w zabawy nawiązujące do DBI. Poznaly wady i zalety korzystania z internetu, komputera, laptopa i tableta. Na koniec dnia wspólnie odczytaliśmy bajecze "Zjadacz czasu ", która zwracała uwagę na problem zbyt długiego korzystania z telewizora oraz laptopa. Teraz każdy przedszkolak z grupy I wie wszytsko o internecie.

        Dzień Naleśnika

      W dniu 2 lutego grupa "1" Świętowała w przedszkolu "Dzień Naleśnika". Dzieci uczestniczyły w konkurencjach m. In tor przeszkód z naleśnikiem na głowie. Slalom naleśnikowy, zawiajanie naleśnika. Ćwiczyły także koordynację wzrokowo-ruchowa podczas obracania naleśnika na patelni. Podsumowaniem dnia była praca plastyczna w całości wykonana przez dzieci " Mój naleśnik ".Najwiecej radości jednak sprawił dzieciom obiad tematyczny pyszne naleśniki które znikały z talerza w mgnieniu oka .

      Gramy Zmysłami w gr. VI - Słuch

      24 listopada dzieci z gr. VI wykonały II zadanie z programu „Gramy Zmysłami” dotyczące słuchu. Rozpoznawały szmery z puszek i odgłosy z najbliższego otoczenia oraz bawiły się w "Bingo jesienne". Każde potrząsało podawanym słoiczkiem i próbowało odgadnąć, co się w nim znajduje. Mieliśmy dużo śmiechu, kiedy padały dziwne propozycje. Był również czas na wyciszenie i prawidłowe odnalezienie obrazka, którego nazwę podała cicho pani Ania, to było „Jesienne bingo”. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się środowe zabawy.   
       
        Dzień Pluszowego Misia w gr. VI
      Dzieci poznały historie pluszowego misia. Śpiewały i tańczyły piosenkę z misiami „ Mam pluszowego misia", układały i opowiadały historyjkę obrazkową „Misiowa rodzina”. Na koniec wykonały pracę plastyczno- techniczną z Misiem.
         Godło w wykonaniu dzieci z gr. VIII
      Z okazji Dnia Niepodległości Polski, starszaki z grupy VIII na zajęciach plastycznych wykonały Godło Polskie. Orzeł biały wykonany został przez dzieci techniką origami. Każde dziecko wykonało pięknie orła białego. Prace dzieci można oglądać na tablicy w holu przedszkola. Cała grupa jest dumna z wykonanych prac. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji.
       
           Dzień Zdrowego Żywienia w gr. VIII
      Dzieci z grupy VIII wiedzą, że owoce i warzywa to zdrowy, kolorowy i smaczny posiłek.8 listopada w Dzień Zdrowego Jedzenia cała grupa przypomniała sobie jak należy zdrowo się odżywiać. "Sałatkę owocową" przygotowaną na drugie śniadanie dzieci zjadły w tym dniu ze smakiem.
       
       
        Dzień Zdrowego Jedzenia w gr. V
      W dniu 8 listopada dzieci z gr V obchodziły Międzynarodowy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wykazały się ogromną wiedzą posługując się Piramidą Zdrowego Żywienia. Układały przepis na zdrowe i wesołe kanapki pod hasłem *Supersmyki z gr V zdrowo jedzą i gotują za to często nie chorują.
       
      Dzień Zdrowego Jedzenia - Owocowe szaszłyki w I gr.
      W pierwszym tygodniu listopada grupa 1 omawiała tematykę zdrowia w okresie jesiennym. Dzieci zapoznały się z terminem Zdrowie oraz piramidą żywieniową. W trakcie całego tygodnia wykonywały dużo zabaw ruchowych nawiązujących do tematyki. Poznały opowiadanie pt"choroba Amelki" i dowiedziały się co powinny robić aby wzmocnić odporność w okresie jesiennym. Na zakończenie tygodnia obchodziły Dzień Zdrowego Jedzenia - dzień rozpoczęliśmy zdrowym śniadaniem: bułeczka z pastą rybną. W ramach 2 śniadania dzieci wykonały szaszłyki owocowe - każde z nich samodzielnie nabijało owoce na patyczek a następnie wspólnie delektowaliśmy się smakami pysznych owoców. Teraz każdy przedszkolak dobrze wie jak ważne są Witaminy!
       
        Dzień Postaci z Bajek w IV gr.
      5 listopada dzieci z grupy IV świętowały Dzień Postaci z Bajek - przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę na temat bajek tych nowych i tych starszych...i okazało się, że bardzo dużo wiedzą. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy wejściem do Bajkowej Krainy przez zaczarowaną ścieżkę, a później szukaliśmy różnic, zagraliśmy w bajowe memory, rozwiązaliśmy quiz internetowy z wiedzy o bajkach. A na koniec każdy mógł ubrać maskę swojego ulubionego bohatera bajkowego i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. To był wspaniała zabawa!
       
        Dzień Piżamy w przedszkolu
      Nasze przedszkole włączyło się w charytatywną akcję "# Piżama - Obudź w sobie anioła" organizowanej  przez Fudację "Gdy liczy się czas" , w ramach tej akcji w dniach 27 -29 października w naszym przedszkolu odbyły się Dni Piżamy. W ramach solidarności z chorymi dziećmi przedszkolaki z naszego przedszkola cały dzień spędziły w piżamach. Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. W tym dniu odbyły się zajęcia ruchowe, wyścigi w piżamach oraz pogadanki o zdrowym trybie życia. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci - udało nam się zebrać kwotę 1611, 17 złotych.
      Serdecznie dziękujemy za życzliwość i serdeczność!
       
       
      Jesienna ścieżka sensoryczna w gr. VI
       
         Dzieci z gr. VI w ramach pierwszego zadania w programie "Gramy zmysłami" przygotowały i przeszły po ścieżce  sensorycznej utworzonej z jesiennych okazów przyrodniczych. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się zabawa, a ruch zawsze jest zdrowy.
       
        Grupa IV koduje z Małym Misiem
      Przedszkolaki z IV grupy uczestniczą w pojekcie "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury" w związku z tym dzieci razem z naszym grupowym misiem Kubą zabrały się za kodowanie. Było to ich pierwszy spotkanie z tym trudnym zagadnieniem, ale naprawdę doskonale sobie z nim poradzili. Dzieci pomogły misiowi Bruno dotrzeć do Tosi, a na macie do kodowania on-line ułożyły podobiznę misia. Zabawa była doskonała - już czekamy na kolejne tematy związane z kodowaniem!
       
        Światowy Dzień Mycia Rąk w przedszkolu
      15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Dzieci dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Każda grupa wspólnie wykonała prace plastyczne promujące mycie rąk. Nie zabrakło też piosenek związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.
       
        Dzień Drzewa w IV gr.

      Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W grupie IV tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Dzieci bawiły się przy piosence "Kolorowe listki", ułożyły piękne drzewo z darów jesieni, wykonały również piękną pracę plastyczną techniką stemplowania - jesienne drzewa wspaniale się prezentowały. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!

       

        Dzień Sportu w przedszkolu
      W I i II tygodniu października nasze przedszkolaki uczestniczyły w sportowych zawodach, pokonywały tory przeszkód, skakały, biegały, bo dzieciaki dobrze wiedzą, że "Sport to zdrowie". Za swoje wysiłki każdy dzielny sportowiec otrzymał wspaniałą nagrodę.
      Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu
      "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień przedszkolaka każdy to wie,Bawi się z nami, kto tylko chce." Wspaniałej zabawy nie mogło, więc zabraknąć i w naszym przedszkolu. Było wszystko to, co uwielbiają przedszkolaki: taniec, śpiew, bajkowe postacie, kolorowe balony, kolorowanki. W tym wyjątkowym dniu uśmiechy nie znikały z twarzy naszych milusińskich. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało prezencik od Pań ze swojej grupy. 
       
      Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo zdrowia oraz uśmiechu od ucha do ucha. Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i niesie ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.
       
        Wyjście na skrzyżowanie w IV grupie
      Dnia 15 września  4 - latki z gr. IV wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie  nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Przedszkolaki obserwowały ruch uliczny, ćwiczyły umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.
       
      Dzień Kropki w przedszkolu
      15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszym przedszkolu dzieci już od samego rana cieszyły się tym dniem! w każdej grupie odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na kązdej grupie ten dzień był wypełniony całym mnóstwem atrakcji - zabawom nie było końca. Na zakończenie świętowania każda grupa wykonała wspaniałe prace plastyczne inspirowane niczym innym jak właśnie kropką. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!
  • Kontakt

   • Przedszkole Publiczne Nr 11
   • sekretariat@pp11.resman.pl
   • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62 KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64 DYREKTOR (17) 748 32 65
   • 35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19 Rzeszów Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych