MENU

MENU

2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Witamy w nowym roku przedszkolnym

2019/2020

   Zajęcia z mamą Dawidka w gr. VI

Grupę VI w dniu 3 marca 2020 odwiedziła mama jednego z chłopców - Dawida, która jest logopedą. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pracuje ona głównie z osobami dorosłymi, które doświadczyły silnych urazów ale także z dziećmi, nawet takimi malutkimi. Razem z panią logopedą ćwiczyliśmy wymowę trudniejszych głosek bawiąc się przy tym wesoło. Dziękujemy mamie Dawida za odwiedziny w naszym przedszkolu!

  Spotkanie z Druhną Anną w gr.VI i IV

Dzisiaj spotkaliśmy się z Druhną Anną Dz. (mamą Janka) z 5 Rzeszowskiej Drużyny Harcerek „Szara piątka”. Druhna Anna przybyła do nas ubrana w mundur harcerski z proporcem swojego zastępu oraz plecakiem wypełnionym harcerskim ekwipunkiem. Mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych przedmiotów związanych z zajęciami harcerzy w różnym środowisku. Wspólnie bawiliśmy się z wykorzystaniem harcerskiego pląsu „Idzie zuch”. Spotkanie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy harcerskim pozdrowieniem „Czuwaj”.

Spotkanie z Inspektorem Transportu Drogowego

18 lutego nasze przedszkole odwiedził Podkarpacki inspektor ruchu drogowego. Pan inspektor pokazał dzieciom jak wygląda jego mundur, odznaka oraz przedmioty przydatne mu w pracy. Przedszkolaki dowiedziały się że do podstawowych zadań Inspekcji Ruchu Drogowego należy między innymi kontrola pojazdów i zapewnienie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami Dzieci wraz z panem inspektorem przypomniały podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Z zaciekawieniem słuchały jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego , noszenie odblasków, jazda w foteliku, , zakładanie kasku podczas jazdy rowerem. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć pojazd i jego wyposażenie. Na koniec dzieci podziękowały Panu Inspektorowi i zaśpiewały piosenkę „Numer alarmowy 112” Podczas wizyty dzieci otrzymały książeczki, kolorowanki i odblaskowe chusty pozwalające im na bycie widocznym na drodze w czasie przedszkolnych spacerów. Spotkanie to posłużyło dzieciom w rozwijaniu nawyku bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

LEKCJA LITERACKA W GR. I, II, V

W czwartek 13 lutego panie Alicja i Paula z Biblioteki Publicznej Fili Nr 15 odwiedziły dzieci przedszkolne i poprowadziły warsztaty z literatury, których tematem wiodącym były Walentynki. W skrócie opowiedziały o Święcie Zakochanych, przeczytały wiersz o Zakochanej Żabie w ogórku kiszonym, oglądły historyjkę obrazkową do opowiadania o Misiach, które bardzo kochała mama i na koniec zrobiły w prezencie dla swojej mamusi serduszko walentynkowe na patyczku.

  BĄDŹ BEZPIECZNY

W pierwszych tygodniach lutego grupa III realizowała kolejny moduł projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Edukacja czytelnicza dzieci w wieku przedszkolnym". Tym razem podjęliśmy temat: "Bezpieczni z Małym Misiem". Średniaki zdobyły dużo wiadomości na temat prawidłowych zachowań w trudnych sytuacjach, np. tych zagrażających życiu. Podczas spotkania z panią Danusią S. z wydawnictwa MAC dzieci wysłuchały bajki pt. "Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy" oraz wykonały kolejne czynności "ratujące życie" grupowego Misia Krzysia. Podczas kolejnych zajęć, słuchając wierszy, opowiadań, śpiewając piosenki poszerzały wiadomości na temat działań policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Wszystkie dzieci znają już numer alarmowy 112 oraz numery do konkretnych służb, nazywają pojazdy, elementy stroju, wyposażenia i akcesoriów używanych przez policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Na zakończenie tematu przez kilka dni cierpliwie pracowały nad plakatem, któremu nadały tytuł: "Bądź bezpieczny!"

BAL KARNAWAŁOWY

 10 lutego w naszym Przedszkolu odbył się dla dzieci Bal Karnawałowy, który poprowadzili animatorzy z Teatru Bazyl-Art. Dzieci z gr. I, II, VI i VIII bawiły się przy muzyce do południa, natomiast dzieci z gr. III, IV, V i VII w godzinach popołudniowych. Na Balu królowały dzieci w przepięknych strojach, i chyba pierwszy raz widzieliśmy wszystkie dzieci tak aktywnie biorące udział w zabawach muzycznych i konkursach. Pan fotograf zrobił mnóstwo zdjęć, które będzie można sobie zamówić i kiedyś wspominać mile spędzone dni w przedszkolu. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do Balu i słodki poczęstunek.

CZERWONY KAPTUREK W WYKONANIU GR.VI

 Dzieci z grupy VI w miesiącu lutym zagrały 5 razy przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Zaprosiły kolegów i koleżanki z przedszkola, Klasę VI ze Szkoły Podstawowej Nr 12, Dziadków i Rodziców oraz wszystkich pracowników z Przedszkola. Mali aktorzy pięknie odegrali swoje role te mówione jak i śpiewane, wyłoniły się dziecięce talenty i brawom nie było końca. Wszyscy byli zauroczeni dziecięcą grą ma małej scenie. Dziękujemy im i paniom: Dorotce i Marcie za profesjonalne przygotowanie dzieci i przepiękne stroje i scenerię.

   WYCIECZKA  GR V i VIII DO FABRYKI CZEKOLADY - 12.02.2020.

 12  lutego dzieci z grup: V i VIII wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Coco de mer w Rzeszowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach czekoladowych, odlewały własną tabliczkę czekolady, którą później dekorowały kolorowymi ozdobami. Następnie, poznały etapy powstawania czekolady i specyfikę pracy cukiernika. Podobały im się także zajęcia plastyczne - malowanie kwiatów lejącą czekoladą.  Po części warsztatowej  skorzystały ze strefy rozrywki, każdy z nich znalazł sobie coś interesującego dla siebie.  Na końcu pobytu w Fabryce Czekolady, dzieci otrzymały czapki cukiernicze,  dyplomy, zrobione przez siebie tabliczki czekolady i rysunki malowane czekoladą. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w albumie fotograficznym.

CZTERY MILE ZA PIEC - TEATR SKRZAT

W pierwszym tygodniu lutego zagościł u nas Teatr Skrzat z Krakowa z przedstawieniem „Cztery mile za piec”. Jest to wesoła opowieść o Zosi, ktora w poszukiwaniu swojej zagubionej laleczki Petroneli wyrusza w podroż do Baśniowej Krainy. Po drodze spotyka wiele postaci, ktore pomagają jej znaleźć właściwą drogę. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, wcielając się w role gąsek oraz „jaworowych ludzików” oraz śpiewały znane piosenki dla dzieci.

  Spotkanie z panią bibliotekarką w gr. VIII

W poniedziałek 27 stycznia pani Jola bibliotekarka z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie odwiedziła  gr. VIII w naszym przedszkolu. Przyniosła ze sobą piękne bajeczki, związane z porą zimową, które dzieciom przeczytała, tj: ,,10 bałwanków" i  ,,Zimowe zabawy" - pięknie i bagato ilustrowane. Dzieci poznały też historyjki o pingwinach rozpoczynające się od liter, które losowały, a następnie ułożyły z nich wyraz ,,PINGWIN", później losowały też cyfry utrwalając je sobie, a pod postacią każdej kryła się ciekawostka o pingwinach. Oglądały też bogato ilustrowane bajki, między innymi: ,,Reksio - zimowa przygoda", ,,Krecik w zimie", ,,Zimowe opowieści Peppy" i inne. Na koniec podziękowały pani piosenką ,,Zima, Zima". Każde takie spotkanie z książką, daje dzieciom wiele korzyści, rozwija pamięć, język i wyobraźnię, utrwala nawyk kontaktu z książką, rozwija zainteresowania dzieci itd.

  Grudniowe nowinki z gr. III

W grudniu w III grupie w ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zaprosiliśmy do czytania w przedszkolu kolejnych rodziców. Odwiedziła nas mama Neli i przeczytała bajki z serii Tupcio Chrupcio. Dzieciom bardzo podobała się historia o Tupciu Chrupciu kłamczuchu oraz druga, związana z dbaniem o ząbki. Czekamy na kolejnych rodziców, którzy przyjdą poczytać dzieciom bajki. Odwiedziły nas również przed dniem Św. Mikołaja Panie Bibliotekarki z Filii nr 15 Biblioteki Publicznej przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2, przeczytały bajkę i wspólnie z przedszkolakami wykonały obrazek ze Św. Mikołajem. W piątek, 13 grudnia odwiedziła gr III mama Szymona, która przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu. Jest ona fizjoterapeutką i pomaga ludziom w trudnych chwilach, przy różnych dolegliwościach. Wie również jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, która przynieść może w późniejszym życiu rozliczne korzyści. Mama Szymona zorganizowała zabawę przy muzyce, zaprezentowała akcesoria, których używa w swojej pracy i wykorzystując je stworzyła dla dzieci sprawnościowy tor przeszkód. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie.

  Wycieczka do Biblioteki gr VIII

Dzieci z grupy VIII 11 grudnia po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach animacyjno-czytelniczych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5 Było to spotkanie z sympatyczną krową Matyldą i jej przygodami w książce pt. ,,Świąteczne zamieszanie z krową Matyldą", która dzieciom bardzo się podobała. Pełne humoru dialogi i zabawne ilustracje zmuszały ich do śmiechu. Przygoda, która przytrafiła się Matyldzie wzbudziła wyobraźnię dzieci, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące teści, później  rozwiązywały zagadki związane ze świętami. Po odgadnięciu rozwiązania dziecko miało za zadanie wskazać właściwy obrazek. Podczas zabawy ruchowej ,,Zgadnij kto to?" - naśladowały sposób poruszania się różnych postaci z bajek. Dzieci poprzez spotkania w bibliotece między innymi wzbogacają słownictwo, rozwijają zainteresowania czytelnicze oraz nabywają nawyk dbania o książkę i jej poszanowanie.

  Czytanie bajki w gr. I

W poniedziałek 9 grudnia w godzinach popołudniowych przyszła mama Hani B. żeby przeczytać dzieciom bajeczkę o KICIA KOCI. Dzieci bardzo lubią słuchać o przygodach kotki, dlatego z uwagą oglądały obrazki i słuchały treści opowiadania. Hania na koniec poczęstowała wszystkich pysznymi lukrowanymi pierniczkami, aż zapachniało świątecznie w całej sali. Jedne dzieci zaraz sprawdzały smak a inne postanowiły zabrać pierniczki do domu. Dziękujemy mamie Hani za bajeczkę i smakołyki. I czekamy na kolejnych chętnych Rodziców do czytania.

  Wizyta Św. Mikołaja

W piątek 6 grudnia już od godz. 6.30 w holu Przedszkola dzwonił dzwoneczkiem i witał wszystkie dzieci z Rodzicami Św. Mikołaj, który zamiast na saniach, w tym roku przyjechał samochodem pod same okna przedszkola. Częstował pysznymi cukierkami galaretkowymi, rozmawiał i pozował do zdjęć rodzinnych. Tryskał humorem i zarażał uśmiechem od ucha do ucha a czasem wołał: Ho,ho, ho czy są tu grzeczne dzieci? Oczywiście tylko grzeczne wchodziły do przedszkola, bo już cały rok czekały na prezent od Mikołaja i bardzo się starały chociażby jeden dzień wcześniej, żeby zasłużyć na niego. Po śniadaniu Mikołaj odwiedzał każdą grupę i zostawiał prezenty, a dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły dla Gościa. Maluszki z I grupy nawet zagrały Mikołajowi na bum, bum rurkach. Potem była sesja zdjęciowa i rozpakowywanie zabawek przyniesionych na grupę. Dzieci z radością bawiły się nowymi zabawkami aż do obiadu, a wychodząc z przedszkola zabierały paczkę od Mikołaja do domu.

   Spotkanie z Górnikiem

5 grudnia przybył do nas niezwykły gość, a mianowicie Górnik w stroju Galowym. Opowiedział dzieciom o swoim ubraniu i wszystkich znaczkach na nim, a później zaprosił na prezentację multimedialną. Dzięki niej dzieci zobaczyły i usłyszały o bardzo trudnej i niebezpiecznej a także odpowiedzialnej pracy Górnika. Dowiedziały się z jakich dóbr możemy korzystać dzięki wydobyciu węgla i że ich patronką jest Św. Barbara, dlatego zawsze 4 grudnia obchodzą swoje święto. Na koniec każde dziecko otrzymało naklejkę z górnikami. Dziękujemy Rodzicowi z gr. II za pouczające spotkanie. 

  Grudniowe spotkanie z panią Alą z Biblioteki w gr. I

Na początku grudnia odwiedziła naszą I grupę,  II, VII i V także pani z Filii Nr 15 Biblioteki Publicznej przy Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie. Jej celem było przybliżenie dzieciom postaci Mikołaja- opowiedziała o nim i przeczytała opowiadanie o Mikołaju w oparciu o ilustracje z książki, którą przyniosła w tym dniu. Potem wszystkie dzieci naklejały Mikołaja na karteczce i doklejały elementy dekoracyjne. Każde dziecko otrzymało kolorowankę, naklejkę i zakładkę do domu. Dziękujemy pani Ali za ciekawe spotkania w przedszkolu.

Zajęcie otwarte w gr. I

W tym tygodniu dzieci z gr. I miały dużo atrakcji, a mimo to w czwartek postarały się na zajęciach otwartych dla Rodziców aktywnie uczestniczyć w zabawach i stawianych zadaniach. Tematem zajęcia był kotek, o którym dzieci rozmawiały z nauczycielem, naśladowały go głosem i ruchami. Przy pomocy lusterek oglądały poczynania swojego języczka, który zamienił się w kotka Puszka. Goniły motek włóczki, odgadywały zagadkę, określały położenie kotka w przestrzeni, wędrowały po ścieżce sensorycznej i malowały kotka farbą klejową a następnie doklejały mu oczka i wąsiki. Na koniec posypywały kaszą manną. Wszystkie dzieci dzielnie pożegnały się z Rodzicami, ponieważ zajęcie było w godzinach rannych i rozpoczęły swobodną zabawę w kącikach zainteresowań.

Zabawa piżamowo - andrzejkowa

W środę 27 listopada wszystkie dzieci w przedszkolu uczestniczyły w zabawie piżamowo - andrzejkowej, którą poprowadziły dwie wróżki: szmaragdowa i zielona zjawiając się niespodziewanie z walizkami pełnymi wróżb i czarów. Dzieci powtarzały słowa zaklęcia i czarowały, aby wróżby się spełniały. Pan Łukasz zadbał o oprawę muzyczną, do której dzieci skocznie pląsały. Były wróżby z buta, kręcenie butelki, z kolorowych kółek, z kinder niespodzianek itp. Wokół fruwały bańki mydlane, laserowe światełka i strzelało konfetti. Na koniec nie zapomnieliśmy o laniu wosku, a każda grupa zabrała ze sobą ciekawą wróżbę. Dziękujemy za wyborną zabawę i do zobaczenia za rok.   

Święto Pluszowego misia w gr. I

Grupa I również świętowała Dzień Misia. Były zabawy przy muzyce, masażyk dla misia, rozmowy o misiach. Każde dziecko opowiadało o swoim pupilu przyniesionym z domu i wybrały się z nim na wycieczkę do misiowej krainy pociągiem z krzesełek. Na końcu porównywały wielkości misiów, ustawiając je od największego do najmniejszego i zatańczyły misiom wesoły taniec. Po obiadku położyły się na leżaczku i szybko zasnęły ze swoimi pluszakami.

Święto Pluszowego Misia w gr. III i V

Grupa III i grupa V wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W poniedziałek 25 listopada świętowanie rozpoczęły przy tablicy multimedialnej oglądając historię powstania tej maskotki, która w 2002 roku obchodziła setne urodzinki. Dalej było już tylko bardziej wesoło i radośnie. Przedszkolaki obudziły najpierw swoje misie, które przyniosły do przedszkola, odbyły wędrówkę z dziewczynką o imieniu Misia i jej misiem, tańczyły, bawiły się i ćwiczyły razem z pluszakami. Na koniec zrobiły misiom przyjemny masaż i przytulając pozwoliły im odsapnąć. Grupa III mile spędziła z misiami czas na leżakowaniu i po leżakowaniu.

 Niebieski Marsz

 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Nasze przedszkole postanowiło włączyć się w obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i w środę 20 listopada wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnej inicjatywie "Niebieskiego Marszu". Przedszkolaki wystroiły się w niebieskie ubrania oraz inne niebieskie atrybuty, takie jak baloniki, wstążeczki, kotyliony, transparenty i o godzinie 10.00 wyruszyły osiedlowymi uliczkami w długim niebieskim pochodzie.

  Wycieczka do Biblioteki gr. VIII
 
15.11.2019 r. dzieci z grupy VIII odwiedziły Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną Nr 2 w Rzeszowie. Uczestniczyły  w ciekawych zajęciach o Myszce Miki  - fikcyjnej postaci z filmu animowanego, stworzony w studiu Walta Disneya. Pierwszy raz Myszka pojawiła się w filmie w 1928 r. i był to bardzo śmieszny film, choć trochę różnił się od dzisiejszych bajek. Dzieci słuchały pięknie ilustowanej książki Walta Disneya ,,Do góry pod chmury" oraz oglądały jedną z pierwszych animowanych bajek z Myszką Miki i jej przyjaciółmi, natomiast dużą frajdę im sprawiło rozpoznawanie przedmiotów po dotyku. Na koniec po zabawie ruchowej, wypożyczyły bajki do czytania w przedszkolu. 
 

  Spektakl dla dzieci

13 listopada tj. w środę w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Bazyl-Art, którzy zagrali spektakl bajkowy pt. „Wiewiórka na drogowym szlaku”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły historię wiewiórki Basi, która marzyła o wycieczce do wielkiego miasta. Razem z nią uczyły się podstawowych zasad ruchu drogowego a potem same odgrywały scenki ilustrując sposoby zachowania się na drodze, chętnie i aktywnie dzieląc się swoją wiedzą z wiewiórką Basią.

 
Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w gr. I i II

6 i 7 listopada w naszym Przedszkolu dzieci z gr. I i II miały Pasowanie na Przedszkolaka. Wszyscy Rodzice punktualnie zgłosili się na uroczystość i oglądali swoje dzieci podczas występów muzycznych. Dzieci bardzo przejęte najpierw nieśmiało a potem już odważnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pięknie tańczyły. A na koniec otrzymały pasowanie duuuużym ołówkiem, medal prawdziwego przedszkolaka i dyplomik na pamiątkę. Gratulujemy naszym maluszkom. 

  Wizyta mamy Julii w gr. III

W dniu 7 listopada  2019r.dzieci z grupy III gościły mamę Julii, która opowiedziała nam o swojej pracy zawodowej. Pani Natalia jest asystentką stomaologiczną. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega jej praca, jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej oraz jak prawidłowo się odżywiać by służyło to naszym ząbkom. Mogliśmy również poznać "instrumenty" o bardzo ciekawych nazwach, które niezbędne są w pracy stomatologa. Na koniec spotkania pani Natalia przeczytała nam piękną bajeczkę. To spotkanie było inspiracją do zabaw w lekarza. Serdecznie dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie !!!

   Zajęcie otwarte w gr. VIII

30.10.2019. dzieci zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte ,,Kolorowa jesień - kodowanie przy pomocy sekwencji barw". Dzieci weszły w rytmie piosenki ,,Przyszła jesień do przedszkola" granej na pałeczkach, następnie przywitały się z wszystkimi, rozpoczynając od recytacji wiersza ,,Kolorowa jesień". Swobodnie wypowiadały się na temat zaobserwowanych zmian w przyrodzie i wyszukiwały kolorów jesiennych wśród innych kartoników. Dobrze też poradziły sobie z wybrzmiewaniem  głosek w nagłosie i wygłosie. Potrafiły przeliczać grzyby i porównywać ilość w różnych kolorowych koszykach, a także ilustrować  ruchem piosenki: ,,Wiatr zapukał w okno do dzieci" i ,,Kiszenie kapusty" razem z rodzicami.  Najtrudniejszym zadaniem było ułożenie jesiennego drzewa według kolorowych kodów, ale dzieci sobie poradziły. Na zakończenie wspólna wesoła zabawa ,,Woogie, boogie".

  Wycieczka do biblioteki gr. VIII

Dzieci z grupy VIII systematycznie odwiedzają Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną Nr 2 w Rzeszowie. Na pierwszych zajęciach pani Jola przywitała dzieci serdecznie i zapoznała z biblioteką, zasadami wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece. Po przeczytaniu fragmentów bajeczek, dzieci miały możliwość oglądania książek o ciekawych kształtach i ilustracjach. Na drugich zajęciach podczas czytania bajki ,,Szal pani Jesieni"przeliczały liście na szalu Pani Jesieni, dodając lub odejmując je. Świetnie radziły też sobie z rozwiązywaniem zagadek o tematyce jesiennej. Pani bibliotekarka, wypożyczyła nam książeczki do poczytania w przedszkolu.  Wprowadzenie dziecka w świat książek już od najmłodszych lat, jest jednym z ważnych celów naszego przedszkola. Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków, przybliżają literaturę dziecięcą, są inspiracją do prac plastycznych, a przede wszystkim rozwijają pamięć, język i wyobraźnię. 

  Zajęcie Otwarte w gr. III

Dnia 24 października dzieci i nauczycielki z grupy III zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte pod hasłem: "Jesień z wesołymi warzywami". Tematem przewodnim były, jak sam tytuł podpowiada - warzywa. Dzieci od samego początku zaprosiły rodziców do wspólnych działań: powitały się piosenką, zabawą z zakodowanymi sposobami powitania, zaprezentowały wiersz i znaną im piosenkę o jesieni. Później z dużym wsparciem rodziców "ugotowały zupę jarzynową". Średniaki z grupy III wykazały się umiejętnością dzielenia wyrazów na sylaby oraz dużymi umiejętnościami sportowymi, ponieważ wspólnie z rodzicami brały udział w sportowych zabawach wykorzystując warzywa. Była to swoista "Olimpiada w Jarzynowie" zorganizowana w związku z realizacją projektu "Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”.  Dzieci w drużynach układały cyfry z grochu, przenosiły ziemniaka na łyżce, sadziły i zbierały ziemniaki. Wszyscy wspaniale się bawili.

   Spotkanie z panią Alicją

2 października 2019 roku dzieci 3 letnie z gr. I gościły u siebie w Przedszkolu panią Alicję G. z Publicznej Biblioteki Filii nr 15 przy Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie. Pani Ala poczytała dzieciom jesienne wiersze, pokazała piękne ilustracje, opowiedziała o książkach i miejscu, gdzie się znajdują bajeczki a na koniec zrobiła z dziećmi piękne grzybki z papierowych elementów. Małe przedszkolaki chętnie pracowały i w nagrodę dostały grzybki do domu i kolorowanki. astępnym razem to może my wybierzemy się z wizytą do pani Ali, ale to dopiero po pasowaniu na przedszkolaka.

   Skrzydlatorium

20 września 2019 roku na rzeszowskich Bulwarach nad Wisłokiem "Wybuchowe skrzaty" z grupy VI wzięły udział w SKRZYDLATORIUM – Pierwszym Podkarpackim Festiwalu Klubów Młodego Odkrywcy. Festiwal KMO był okazją do wzięcia udziału w pokazie naukowym oraz zobaczenia ciekawych eksperymentów przygotowanych przez członków KMO. Dzieci z naszego klubu zaprezentowały się na scenie w układzie pt. "Bal na łące" oraz wzięły udział w konkursie na najciekawszy owadzi strój. SKRZYDLATORIUM odbyło się już po raz piąty w formie plenerowego heppeningu popularyzyjącego naukę, na którym zaakcentowano, że przyroda jest dla nas ważną inspiracją.

  Koktajl mleczno - owocowy w Gr. III

Ubiegły tydzień w grupie III minął pod hasłem "Owocowy zawrót głowy". Rodzice wspaniale zareagowali na prośbę o przyniesienie do przedszkola owoców i dostarczyli na grupę zarówno jesienne owoce krajowe jak i egzotyczne. Mieliśmy nawet zagadkę - świeże owoce żurawiny, które nie były łatwe do rozpoznania. Dzieci na zajęciach dydaktycznych nazywały owoce, opisywały ich wygląd i smak, dowiadywały się o pochodzeniu i wartościach odżywczych. Mogły smakować surowe owoce, wybierać ulubione lub eksperymentować z nowymi smakami. Ciekawym doświadczeniem było dla przedszkolaków obserwowanie powstawania soku przez zasypanie malin cukrem, soku z sokowirówki bez dodatku cukru, który okazał się smaczniejszy, aniżeli sok kupiony w sklepie i dosładzany cukrem - to ważne by wiedzieć co jest zdrowe. Pyszny okazał się również niesłodzony koktajl mleczno - owocowego przygotowany z kefiru, malin i bananów. 

  Bezpieczni na drodze Gr. III

Ubiegły tydzień w grupie III przebiegał pod hasłem "Bezpieczni na drodze". Przedszkolaki poznały podstawowe zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych na ulicy, wprowadziły je w życie na wycieczce na ruchliwe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wszyscy byli dobrze przygotowani i widoczni dla kierowców, ponieważ założyli kamizelki odblaskowe. W przedszkolu dzieci poznawały znaki drogowe i utrwalały wiadomości o ruchu drogowym poprzez zabawy z wykorzystaniem zestawu autochodzików. Przyniosły one chłopcom i dziewczynkom dużo radości.

Dzień Przedszkolaka

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, który dzieci obchodzą 20 września grupa III i VIII świętowały wspólnie. Pani Wiesia i pani Marysia zarażając dobrym humorem zaprosiły dzieci do grupowego odśpiewania "Hymnu przedszkolaka" a w dalszej części do wesołych zabaw z chustą animacyjną oraz tańców i zabaw przy muzyce. Dzieci 3 letnie i 4 letnie również bawiły się w tym dniu ze swoimi paniami i kolorowymi balonikami, które potem zabrały ze sobą do domu. Dzieciom bardzo podobał się ten sposób świętowania.

Ogłoszenia

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne Nr 11
    35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
  • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
    KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
    DYREKTOR (17) 748 32 65

Galeria zdjęć