MENU

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Witamy w nowym roku przedszkolnym

2017/2018

   Kolejne wyjście do biblioteki gr. IV i V

W środę 24 stycznia już po raz kolejny dzieci z gr. IV i V wybrały się do Biblioteki Publicznej Filii Nr 15 przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 na spotkanie z p. Alą i jej książkami. Tym razem tematem przewodnim był karnawał i związane z nim zwyczaje. Dzieci chętnie słuchały opowieści a potem wspólnie z paniami wykonały karnawałową maskę. W nagrodę obejrzały krótką bajeczkę i zadowolone wróciły do przedszkola. Każde spotkanie w bibliotece jest ciekawe, kształcące i twórcze dlatego dziękujemy pani Alicji za mile spędzany czas.

Dzień Babci i Dziadzia

W ostatnim tygodniu przed feriami w nasze przedszkolne progi przybyli długo wyczekiwani goście, a mianowicie Nasze ukochane Babcie i Dziadziusiowie. Przedszkolaki na wszystkich grupach wraz ze swoimi paniami długo przygotowywały występy, którymi chciały umilić Dziadkom czas w przedszkolu. Każda grupa przygotowała piękne piosenki i wiersze; a dzieci z grup IV, VI i VII specjalnie na tę okazję zaprezentowały Jasełka Bożonarodzeniowe. Na koniec występów przedszkolaki wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły ich na słodki poczęstunek.

  Jasełka w gr. IV

Jasełka zawsze kojarzą się nam z czasem świątecznym i mają w sobie niezwykłą magię, dlatego dzieci z gr. IV ze swoimi paniami przygotowały 19 I (tj. piątek) dla Rodziców i 22 I (poniedziałek) dla Dziadków przedstawienie Jasełkowe. Długo ćwiczyły swoje role w domu a potem w przedszkolu, żeby móc zaprezentować się przed wyjątkową publicznością. W pięknie przygotowanych przez rodziców strojach, dzieci prezentowały się znakomicie i profesjonalnie odegrały swoje role. Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości, Rodzicom i Dziadkom bardzo się podobało i zostało nagrodzone ogromnymi brawami. Krótki filmik można pobrac do obejrzenia z DSC_0016.AVI oraz   DSC_0073.AVI

Czytanie kolejnej bajki w gr. IV

W piątek 19 stycznia dzieci z gr. IV po pysznym śniadaniu i umyciu zębów słuchały bajeczki czytanej przez mamę Kalinki P. Z zainteresowaniem wsłuchiwały się w tekst i oglądały kolorowe ilustracje. Rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną jest jednym z celów akcji „Cała Polska czyta dzieciom” a mali przedszkolacy bardzo lubią, kiedy ich mama może przeczytać innym ich ulubione bajki lub opowiadania. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dziękujemy.

Koncert kolęd w wykonaniu Adasia M.

W środę 17 stycznia dzieci z gr. IV i VIII uczestniczyły w koncercie kolęd w wykonaniu naszego absolwenta Adasia Marczaka i jego siostry Oli. Adaś pięknie śpiewał i grał na „Ukulele” (instrument ten w najpopularniejszej formie podobny jest do niewielkiej gitary) a Ola na grzechotce. Znane kolędy zachęciły do śpiewu resztę dzieci, które z przyjemnością wtórowały naszym gościom. Na koniec Pani Danusia podziękowała dzieciom, i wręczyła drobny upominek. A potem wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy przy choince i wesoło pożegnaliśmy naszych młodych artystów. Dziękujemy za piękne chwile z kolędą i zapraszamy do obejrzenia video VID_....25.mp4 oraz VID_...78.mp4

  IX Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - gr. VI

24 stycznia dzieci z grupy VI wystąpiły na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek zoorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 13. Starszaki przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe, w których do żłóbka małego Jezuska oprócz tradycyjnych bohaterów przybyły kolorowe postaci z najodleglejszych zakątków świata, mogliśmy zobaczyć Eskimosa, Japonkę, Indianina, Chińczyka... nie zabrakło także przedstawiciela czarnego kontynentu, czyli Murzynka. Dzieciąteczku pokłoniły się też krakowianki, górale, pasterze i trzej królowie, a przy żłóbku czuwały aniołki i śnieżynka. Podczas Jasełek mogliśmy usłyszeć piękne piosenki opowiadające o tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia, zobaczyliśmy też brawurowo wykokonany taniec górali i pasterzy do pastorałki "Hejże ino, dyna, dyna". Dzieci na swój występ zaprosiły swoich Rodziców, którzy długo oklaskiwali małych aktorów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów do występu.

Bal Karnawałowy - dzieci starsze

16 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Ach co to był za bal... najpierw pani Dorotka w pięknym stroju  zaprosiła dzieci na bal do króla - było uroczyście i wytwornie jak przystało na królewskie przyjęcie. Później razem z Pipi Pończoszanką dzieci bawiły się do największych hitów muzyki rozrywkowej. Kolejne przeboje i kolejne tańce wyłaniały coraz to lepszych tancerzy. Kółeczka, pociągi, tańce w parach - dzieci z ogromnymi uśmiechami na twarzach bawiły się przy karnawałowej muzyce. Tegoroczna  moda karnawałowa wśród naszych przedszkolaków zachwycała pomysłowością i różnorodnością - m.in. postacie bajkowe, wróżki i wiedźmy, księżniczki i królewny, aniołki i diabełki, biedronki i pszczółki, piraci oraz pilnujący porządku i bezpieczeństwa podczas balu - policjanci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego balu oraz krótkiego filmu VID_...91.mp4

  Czytanie bajki - gr IV

Nowy Rok rozpoczęliśmy czytająco w gr. IV za sprawą mamy Oli Z. która 5 stycznia przeczytała dzieciom 2 krótkie opowiadania z pięknych, kolorowych bajeczek. Dzieci chętnie słuchały i oglądały ilustracje w książce a potem w nagrodę dostały smacznego pierniczka. Dziękujemy rodzicom, za zaangażowanie.

Dekorujemy pierniczki - gr VIII

We wszystkich domach trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Starszaki z grupy VIII również zadbały o świąteczny nastrój, we wtorek udekorowały choinkę a w środę przy wsparciu pani Marysi zabrały się za dekorowanie pachnących pierniczków. Samodzielnie ucierały lukier, barwiły barwnikiem spożywczym i cierpliwie ozdabiały. Wykorzystały lukrowe pisaki, posypkę oraz dekoracyjne koraliki, wszystkie słodkie i nadające się do smakowania. Dzieci przyniosły je z domu a pierniczki upiekła pani Marysia. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i starali się współpracować. Gotowe pierniczki dzieci zabrały do domu, z apetytem zjedzą same lub poczęstują domowników. A może udekorują nimi świąteczny stół. Wesołych Świąt!

Grupa VIII w bibliotece

Dzieci z grupy VIII kolejny raz wzięły udział w lekcji bibliotecznej i 14 grudnia, czyli w czwartek spotkały się z panią bibliotekarką Jolą. Tym razem poszerzały swoje wiadomości dotyczące ilustracji w książkach, wysłuchały również ciekawej historii świątecznej oraz podzieliły się wrażeniami po wizycie Świętego Mikołaja. Na zakończenie spotkania wyznaczone dzieci wybrały bajki, które pani Marysia i pani Danusia przeczytają w przedszkolu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ozoboty  Znalezione obrazy dla zapytania robot dash Warsztaty Edukacyjne w grupie III i VII

W piątek 8 grudnia dzieci z grup III i VII uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Akademię Programowania CodeFun w Rzeszowie. Pani Joanna  wykorzystała roboty: ozoboty i robot dash, pokazała jak je można zaprogramować, a programowanie to niezwykła i fascynująca przygoda. Mniejsze ozoboty reagowały na kolor, natomiast robot dash, któremu pani dała imię ,,Zosia" reagował na głos. Dzieci miały możliwość pobawić się ozobotami, zaprojektować im trasę jaką mogły się poruszać, natomiast wiele uciechy było jak na hasło ,,witaj Zosiu"  robot  odwracał się do mówiących dzieci. Zajęcia bardzo się podobały, wprowadziły dzieci w niewielki świat techniki, a pani programistka obiecała, że jeszcze ich odwiedzi. 

 

Gr. VI w bibliotece

7 grudnia dzieci z VI grupy kolejny raz wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej . Tym razem dzieci miały okazję poznać rolę ilustracji w książkach. Zobaczyły też kilka książek pięknie ilustrowanych. Pani Jola tradycyjnie przeczytała dzieciom krótką książeczkę - tym razem usłyszeliśmy najnowszą przygodęTupcia Chrupcia, który przygotowywał się do Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały pani bibliotekarce piosenkę o Świętym Mikołaju.

 

  Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność przyjąć wspaniałego gościa Świętego Mikołaja, który przybył do nas z zimnej i odległej Laponii. Mikołaj już od samego rana witał dzieci i rodziców w holu przedszkola i częstował wszystkich pysznymi cukierkami. Natomiast zaraz po śniadaniu odwiedził dzieci na wszystkich grupach. Wszyskie przedszkolaki zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję. A poźniej były wspólne pamiątkowe zdjęcia ...no i oczywiście upragnione i wyczekiwane przez wszystkie dzieci wspaniałe prezenty. Już czekamy na Mikołaja za rok!

 

Warsztaty z robotami - gr. VI

We wtorek - 5 grudnia dzieci z grupy VI miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych z programowania robotów przeprowadzonych przez rzeszowską Akademię Projektowania CodeFun. Starszaki poznały dwa rodzaje robotów małe - reagujące na kolory i duże - reagujące na dźwięki. Przedszkolaki mogły samodzielnie zaprogramować małe roboty dzięki pokolorowaniu flamastrami kratek na odpowiednie kolory, a także powitały się z dużym robotem Alkiem. Zajęcia bardzo podobały się naszym małym programistom, dzieci zobaczyły, że świat techniki jest bardzo ciekawy i nawet przedszkolaki świetnie mogą sobie w nim poradzić.

 

    Gr. VI - wesołe zabawy andrzejkowe!

30 listopada, czyli w dniu obchodzonych Andrzejek zgodnie z tradycją przedszkolaki z grupy VI wróżyły sobie co je czeka w przyszłości. Wspólne wróżenie przysporzyło wszstkim dzieciom wiele radości. A przede wszystkim już wiemy, że rosną nam w przedszkolu modelki, aktorzy, piosenkarki, ale nie zabraknie też wybitnych uczonych, naukowców,  no i milionerów. Już wiemy kto pierwszy znajdzie żonę lub męża, a kto dostanie wspaniały prezent mikołajkowy. Po skończonych wróżbach dzieci wrzuciły pieniązek do talerza z wodą, aby wszystko się spełniło...no to teraz czekamy i zobaczymy co przyniesie czas!

 

 Znalezione obrazy dla zapytania kolory miasta Spektakl ,,Kolory miasta"

29 listopada, dzieci z grupy VII i VIII oglądały przedstawienie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie  pt. ,,KOLORY MIASTA" w wykonaniu aktorów TEATRU KULTURESKA. Był to spektakl ekologiczny pełen dobrego humoru, który kształtował  wśroód najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajomił dzieci z pojęciem niskiej emisji smogu i jego szkodliwości. Zaprezentował  główne źródła zanieczyszczeń powietrza, takie jak: samochody, spalanie śmieci w piecach czy ogrzewanie domów węglem. Bohaterowie bajki przywrócili czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wrzucamy konkretne śmieci, a wybrane, chętne dzieci  miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spaktakl, w którym uczestniczyło każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, nauczyły się jak możemy ,,odczarować" nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe, pełne pozytywnych wrażeń.

 

      Pokaz mody ekologicznej IV gr.

23 listopada w czwartek dzieci z Gr. IV wyjeżdżały na  nietypowy pokaz mody do Domu Kultury na ul. Osmeckiego organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 28 w Rzeszowie.  Nasze małe  modelki i modele prezentowali ubiory ekologiczne, wykonane z produktów, które na co dzień wyrzucamy na śmieci. Stroje przygotowały w domu dzieci wraz ze swoimi rodzicami. I tak z szarego papieru, wytłaczanek po jajkach, z kartonów , foli bąbelkowej , nakrętek i kolorowych, pasków folii z reklamówek, worków na śmieci  powstały piękne suknie dla księżniczek, stroje piłkarza i pirata, rycerza, śnieżynki.  Nasi rodzice wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią. A pani Ania i Klaudia przygotowały układ choreograficzny i podkład muzyczny. Występ bardzo się podobał a pani dyr. Elżbieta Krzyśko była z nas dumna. Dziękujemy Rodzicowi pani Agnieszce W. za pomoc podczas wyjazdu i występu dzieci.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w IV grupie

Na zajęciach otwartych w gr. IV 9 listopada został ogłoszony konkurs na pracę plastyczną "Kropelkowy stworek". Dzieci pod okiem Rodziców mogły zrobić dowolną techniką pracę i przynieść do przedszkola w ciągu 7 dni. Do konkursu przystąpiło 18 dzieci, każda praca była piękna i na miarę możliwości dzieci. W jury zasiedli wszyscy pracownicy przedszkola mogąc zagłosować tylko na 1 pracę. Po podliczeniu głosów 1 nagrodę zdobył Szymon P.; 2 miejsce zdobyła Hania L.; a 3 - Ula W. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym dzieciom, które otrzymały wyróżnienie.

 

  Pasowanie na przedszkolaka - I grupa

W środę - 22 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka maluchów z grupy I. Nasze najmłodsze przedszkolaczki zaprezentowały wszystkie umiejętności, które zdobyły od kiedy zaczęły uczęszczać do przedszkola. Tak więc tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze, liczyły, grały na instrumentach i pięknie się gimnastykowały. Wszystkie zadanie dzieci wykonały bezbłędnie z szerokim uśmiechem na twarzy. Na koniec aby tradycji stało się zadość pani Renatka i pani Karolinka dotknęły ramienia każdego maluszka ołówiem i w ten magiczny sposób dzieci oficjalnie stały się PRZEDSZKOLAKAMI.

  Rzeszowski Żagielek 2017-  gr. VI

W piątek - 17 listopada dzieci z grupy VI wzięły udział w XII Dziecięcym Festiwalu Marynistycznym "Rzeszowski Żagielek 2017". Przedszkolaki w pięknych marynarskich strojach zaprezentowały taneczny rejs po burzliwych wodach morskich. Dzieci tak pięknie wystąpiły, że zostały dodatkowo laureatmi nagrody specjalnej GRAND PRIX za najlepszy występ na Festiwalu. Radości było bardzo dużo, a jeszcze więcej braw dla naszych wspaniałych tancerzy. A statuetkę Rzeszowskiego Żagielka można podziwiać w holu przedszkola na półce grupy VI.

  Grupa VI w bibliotece

W czwartek dzieci z grupy VI wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Jolę. Tym razem starszaki dowiedziały się jak powstało pismo, miały również okazję poznać historę powstania książki. Nie zabrakło oczywiście wspólnego czytania książek. To była bardzo ciekawa wizyta.

Spektakl  "Duch skrzyni i różnorodności kultur Europy"

We wtorek - 14 listopada dzieci z grupy IV, V, VI, VII i VIII wybrały się do Wojewódziego Domu Kultury na spektakl Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia "Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy". Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Byliśmy we Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się zwyciężyć ducha. Zły duch stracił moc, pokonaliśmy go dobrym słowem , a na koniec okazało się, że największym skarbem świata jesteście WY DROGIE DZIECI.

Gr. VI - Polska nasza kochana Ojczyzna!

Starszaki z VI grupy przez cały tydzień poprzedzający datę 11 listopada, czyli Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę zajmowały się tematyką związaną z naszą Ojczyzną.  Przedszkolaki po wysłuchaniu legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie wykonały piękne orły, które można podziwiać w holu przedszkola. Natomist w czwartek (9 listopada) podzielone na 4 zespoły wzięły udział w konkursie wiedzy o Polsce zoorganizowanym przez panią Kingę. Dzieciaki z chęcią i dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i rebusy, układały puzzle i rozsypanki wyrazowe, pięknie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego". Starszaki wykazały się bardzo dużą wiedzą, a na koniec za ciężką pracę otrzymały słodką niespodziankę.

Zajęcia otwarte - VI grupa

W środę - 8 listopada odbyły się zajęcia otwarte w VI grupie, tematem zajęć były "Wesołe zabawy w Literkowie". Przedszkolaki doskonale bawiły się w kolorowym świecie literek i głosek. Wykazały się dużą wiedzą i na pewno zaskoczyły niejednego Rodzica swoimi umiejętnościami. Starszaki głoskowały, rozwiązywały zagadki i rebusy, bawiły się swoimi wizytówkami z imionami - czas szybko minął i zajęcia się skończyły... A na koniec wesoło bawiliśmy się z rodzicami w fryzjera.

  Zajęcia otwarte w VIII grupie

Nauczycielki i dzieci z grupy VIII zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, które odbyły się 7 listopada, tj. we wtorek w godzinach popołudniowych. Tematyka zajęć związana była z aktualną porą roku a dokładnie jesienną muzyką. Starszaki rozwiązywały zagadki słowne, dzieliły słowa na sylaby, wybrzmiewały głoski, poznały gamę, nazwy nut i nauczyły się wyklaskiwać rytmy korzystając z całych nut, półnut, ćwierćnut, ósemek i szesnastek. Ale przede wszystkim grały, stukały, tańczyły i śpiewały, śpiewały, śpiewały...

 

Teatrzyk "Z kulturą na Ty"

31 października, czyli we wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru SKRZAT z przedstawieniem "Z kulturą na Ty". Nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się przy stole, w teatrze, a także podczas wizyty u znajomych.

Koncert Papieski

W poniedziałek, 30 października odbył się w naszym przedszkolu uroczysty koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Cały koncert dedykowany był pamięci naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Przedszkolaki z wszystkich grup w odświętnych strojach zaprezentowały się w wybranej przez siebie piosence poświęconej Wielkiemu Polakowi. Dzieci poznały również historię życia Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II poprzez wysłuchanie fragmentów opowieści "Z Wadowic do nieba", którą przeczytały panie z poszczególnych grup. W uroczystej akademii wzięli udział wszyscy pracownicy przedszkola. Koncert został zwięczony krótką prezentacją  - wspomnieniem Jana Pawła II, usłyszeliśmy również ukochaną piosenkę oazową Papieża czyli "Barkę".

  Gr. VIII w bibliotece

Gr VIII już po raz drugi uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej przy ul. Fredry 5. W czwartek 26 października wybrała się tam pod opieką pani Marysi. Pani bibliotekarka Jola zapoznała dzieci z budową i wyglądem książki, sprawdziła czy pamiętają jak należy obchodzić się z książką, zwłaszcza tą wypożyczoną z biblioteki oraz jakie zasady obowiązują każdego czytelnika. Starszaki przeszły też test sprawnościowy spacerując z książką na głowie. Na zakończenie dwójka dzieci z grupy mogła wybrać 2 książki i zabrać do przedszkola, żeby tam je przeczytać i za miesiąc zwrócić.

   Gr. VIII odwiedza ogródki działkowe

Grupa VIII korzystając ze wspaniałej październikowej pogody wybrała się z panią Marysią na wycieczkę do ogródków działkowych na Osiedlu Pobitno. Chcieliśmy zobaczyć jak wyglądają małe ogródki jesienią i jakie prace jesienne są obecnie jeszcze wykonywane. Jeden z działkowiczów zapraszał nas do pomocy przy przekopywaniu grządek ale nie byliśmy do tego dobrze przygotowani więc grzecznie odmówiliśmy. Mimo to dostaliśmy w prezencie piękne jesienne słoneczniki, które ozdabiają nasz kącik przyrody.
 

Wizyta w Filii Nr 15 Biblioteki Publicznej  gr. IV

Kolejny raz gr. IV odwiedziła panią Alicję Pawełek w Filii Nr 15 Biblioteki Publicznej. Tym razem 18 października dzieci uważnie słuchały i oglądały slajdy mówiące o potrzebie pomocy ptakom i zwierzętom w okresie późnej jesieni. Pani Ala przeczytała dzieciom piękne opowiadanie o Wiewiórce robiącej zapasy na zimę  ze zbioru "Cztery pory baśni" a na koniec dzieci zrobiły przestrzenne jeżyki z liśćmi i jabłuszkami. Ponadto Pani Ala przygotowała każdemu dziecku prezent: książeczkę, zakładkę do książki i kartę graficzną do kolorowania. Dziękujemy bardzo i już nie możemy się doczekać spotkania listopadowego, gdzie pójdziemy z panią Alą do biblioteki szkolnej, działającej przy Klinicznym Szpitalu specjalistycznym nr 2 w Rzeszowie.

Z wizytą w Klinice Primadent  gr. IV

Dnia 13.10.2017 w grupie IV w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  Panem Higienistą Łukaszem Palkij, który wyjaśnił dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Poruszył także temat właściwego odżywiania, który zapobiega powstawaniu próchnicy oraz o szkodliwości oddziaływania słodyczy. Potem wszyscy poszliśmy do Kliniki Primadent. Pan Łukasz   pokazał dzieciom gabinet profilaktyczny, opowiedział jakie zabiegi wykonują Higieniści. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki, na której uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów, malowania i zakładania plomby. Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za ciekawe i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

   Czytanie bajki przez Rodzica  gr. IV

10 i 11 października dwoje Rodziców z gr. IV przyszło do przedszkola, żeby przeczytac dzieciom bajki w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom". Ciekawe bajeczki i piękne ilustracje zainteresowały dzieci. Dziękujemy pani Natalii Pruchnik - Prędkiej i Barbarze Warzocha za zaangażowanie się w życie grupy i sprawienie dzieciom radości.

 Gr VII w Bibliotece

13 października dzieci z grupy VII wybrały się z paniami pieszo, do Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie na ul. Fredry 5, gdzie czekała na nich pani Jola, która poprowadziła lekcję biblioteczną w trakcie której, słuchały  aktywnie bajeczki  ,,Szal Pani Jesieni" - dokładały i odejmowały kolorowe liście na szalu. Później oglądały książki o różnych kształtach i wielkościach, książeczki dla malutkich dzieci i strarszych, ale najbardziej podobała im się bajeczka w kształcie ślimaka. Jak poprzednim razem dzieci wybrały książeczki do czytania i szczęśliwe wróciły autobusem do przedszkola. 

  Wycieczka do ogródków działkowych  gr. IV

3 października gr. IV z panią Anią omawiając tematykę tygodniową związaną z warzywami wybrała się w poszukiwaniu ich na pobliskie ogródki działkowe. Dzieci spotkały po drodze miłą panią, która podarowała im 2 kalarepki i małą cukinię, inna bukiet pięknych marcinków. Ze wspaniałymi darami wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas już Pani Klaudia

  Wizyta w bibliotece Filia Nr 15  gr. IV

19 września dzieci z grupy IV rozpoczęły co miesięczne wizyty w Bibliotece Publicznej Fili Nr 15 w Rzeszowie. Pani Alicja P. zapoznała je z regulaminem i zasadami korzystania z Biblioteki. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o rodzajach książek w oparciu o slajdy na telewizorze. Uważnie słuchały czytanych przez panią wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywa” i Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” i „Skarżypyta”. W dalszej części spotkania dzieci wykonały grzybki – symbol jesiennej pory roku a na końcu oglądały bajeczkę o Pepie, która przyszła do biblioteki, żeby pożyczyć książkę. Dziękujemy Pani Ali za ciekawe spotkanie.

 

  Sałatka owocowa w gr. IV

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy IV postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Lekcja biblioteczna - gr. VI

W piątek - 29 września starszaki z grupy VI wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5 gdzie rozpoczęły cykl comiesięcznych spotkań bibliotecznych w ramach projektu "Pierwsze kroki w krainie bajek". Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, jak korzytać z biblioteki, jakie prawa i obowiązki spoczywają na wypożyczających. Na koniec w ramach podziękowania za pierwszą lekcję biblioteczną dzieci zaśpiewały pani Joli - bibliotekarce piosenkę "Przedszkole - drugi dom".

  Gr. VI na skrzyżowaniu

Przez cały drugi tydzień września starszaki z VI grupy zajmowały się tematyką związaną z ruchem drogowym. Przedszkolaki poznały podstawowe znaki, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez ulicę, wiedzą takżę co to pojazdy uprzywilejowane i pod jakimi numerami mogą uzyskać odpowiedni rodzaj pomocy. Na koniec tygodnia (15 września - piątek) przedszkolaki z panią Kingą wybrały się na spacer ulicami osiedla - dało się zauważyć, ze dzieci doskonale wykorzytały zdobytą wiedzę - bezbłędnie rozpoznawały wszystkie znaki, a także mogły przejść przez najbliższe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, bo wiadomo, że "...kiedy idę do przedszkola droga ma niełatwa jest, więc przepisy znać już muszę ty je poznaj też"!

 Grupa VII w bibliotece

Grupa VII, rozpoczęła 20 września, cykliczne spotkania biblioteczne. Po raz pierwszy, dzieci wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Boblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5, autobusem MPK. Spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem już w drzwiach, a następnie pani Jola bibliotekarka, zaprosiła ich do środka, gdzie zapoznała z wyposażeniem biblioteki oraz jej pracą. Dzieci dowiedziały się o funkcji biblioteki, co trzeba zrobić, by zostać czytelnikiem i jakie obowiązki i przywileje ma zapisany do biblioteki czytelnik. Pani Wiesia wypożyczyła 3 bajki wybrane przez dzieci, które przeczyta w przedszklolu i wróci na kolejnym spotkaniu. 

 

Ogłoszenia

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne Nr 11
    35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
  • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
    KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
    DYREKTOR (17) 748 32 65
    FAX (17) 748 32 68

Galeria zdjęć