MENU

MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Witamy w nowym roku przedszkolnym

2018/2019

 

   Grudniowa Lekcja muzyczna z Podkarpacką Filharmonią

W czwartek gościliśmy kolejny już raz Muzyków z Podkarpackiej Filharmonii. Tym razem śpiewaliśmy razem z gośćmi kolędy, pastorałki i pieśni religijne. Poznaliśmy od podszewki "Dar buka", gitarę basową i akordeon. Muzycy zademonstrowali nam sposoby gry na tych instrumentach, dzięki czemu znamy ich brzmienie. Dar buka to rodzaj bembenka, który trzymamy pod pachą. Gitara basowa jest dłuższa a akordeon ma przyciski z basami. Bardzo podobała się lekcja wszystkim dzieciom. Czekamy już na kolejną styczniową i instrumenty, które poznamy.

   Spotkanie z panią Alicją z Biblioteki w Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie

W środę 12 grudnia przyszła do nas Pani Ala z Biblioteki Publicznej Filii Nr 15 przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Tematem wiodącym były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, dlatego na początku pani Ala opowiedziała o tradycjach związanych z tym Świętem, potem przeczytała kilka wierszy a na końcu dzieci zrobiły piękne kartki świąteczne z choinką. Żegnając się z panią gr. VI zaśpiewała piękną pastorałkę a gr.IV zatańczyła do piosenki "Szczęśliwych Dni". Uwieńczeniem spotkania były wzajemne życzenia wprowadzające w nastrój Świąteczny. 

Wizyta w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

W poniedziałek 10 grudnia dzieci z gr. IV z panią Anią i Basią pojechały do Muzeum Historii, aby dowiedzieć się, kiedy powstały i jak wyglądały pierwsze kartki świąteczne oraz kto wymyślił nazwę pocztówka. Dzieci wspólnie z panią prowadzącą rozmawiały o tradycjach i symbolach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia a podczas części warsztatowej wykonały piękne kartki świąteczne wzorowane na tych dawnych z początku XIX i XX wieku. Można je teraz oglądać na wystawce w holu przedszkola.

Warsztaty kulinarne z Małym Misiem w I grupie cz.2

Dziękujemy bardzo Rodzicom dzieci z grupy I, którzy udostępnili na kilka dni sprzęt z własnej domowej kuchni oraz ciekawe książki kucharskie, które  pozwoliły stworzyć w sali KĄCIK KUCHENNY oraz wyzwoliły w dzieciach chęć do swobodnej zabawy tematycznej. Dzięki temu dzieci mogły poznać nowe sprzęty, nazywać je, poznać ich zastosowanie, chociaż w zabawie niejednokrotnie mogły one być wykorzystane w innowacyjny sposób. Kontynuacją zajęć z Małym Misiem w grupie I była też możliwość w dniu dzisiejszym (tj. w środę) samodzielnego przygotowania przez dzieci zdrowych kanapek, do których zjedzenia jedne dały się przekonać a inne niestety nie. Może do tego dorosną.Dajmy im trochę czasu ale pracujmy nad tym, by zdrowo się odżywiały.

  Warsztaty kulinarne z Małym Misiem w grupie I cz. 1

W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" maluszki z grupy I realizują kolejny 4 już moduł tego projektu, pod nazwą "Kulinarne warsztaty z Małym Misiem". W poszukiwaniu smaków przedszkolaki w poniedziałek poznały bliżej świat kuchni, a nawet można powiedzieć: poznały przedszkole od kuchni. Odwiedziły przedszkolną kuchnię - główne pomieszczenie, zmywalnię, obieralnię i magazyn. Panie kucharki: Halinka, Ania, Zosia i pan kucharz Marian pokazali maluszkom wiele ciekawych sprzętów kuchennych. A w sali pani zorganizowała kącik kuchenny, w którym dzieciaki mogą przygotowywać posiłki - na razie "na niby", analizować książki kucharskie a także skorzystać z wielu przyborów kuchennych. Prosimy również rodziców o umożliwienie przyniesienia przez dzieci do przedszkola ciekawych, aczkolwiek bezpiecznych akcesoriów kuchennych. Wzbogaci to dziecięcą wiedzę i wyobraźnię.

 

 Zajęcia otwarte w gr. VIII

 We wtorek 4 grudnia dzieci z grupy VIII, zaprosiły swoich Rodziców na zajęcia otwarte, o tematyce ,,Czekamy na spotkanie z Mikołajem". Na wstępie zatańczyły wraz z rodzicami powitalną piosenkę, później wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju, gdzie świetnie poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi tekstu, ilustrowały śpiewaną piosenkę ,,Święty Mikołaj". Zaciekawiły ich zabawy z figurami i liczbami, a także rozpoznawanie zabawek przez dotyk. Zaprezentowały też instrumentację piosenki ,,Mikołaj w czerwonej czapeczce", którą przywitają 6 grudnia Mikołaja, a na koniec rozwiązywały wraz z rodzicami Quiz o Mikołaju i wspólnie zatańczyły pożegnalną piosenkę.

  Wycieczka do ROMEXU

30 listopada w piątek dzieci 5 letnie z gr. VIII i 6 letnie z gr. IV wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek  „Romex” w Rzeszowie. Dzieci obserwowały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie i dekorowanie brokatem lub ręczne malowanie. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Można również było dokonać dodatkowego zakupu w znajdującym się na miejscu sklepiku. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

BAL PIŻAMOWY

28 listopada odbył się u nas Bal Piżamowy, który poprowadziła czarownica i kotek Mruczek. W role główne tych postaci wcieliły się pani Dorota i Marta. Świetnie poprowadzona zabawa z wieloma atrakcjami i tryskająca humorem na pewno na długo zapadnie nam w pamięci. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych konkursach i wiernie naśladowały w ruchach prowadzących. Rywalizowały z kotkiem, któremu nigdy nie udawało się wygrać z dziećmi, przez co czarownica nie była z niego zadowolona i ciągle mu dokuczała, a dzieci chwaliła. W krótkiej przerwie dzieciaczki zjadły słodki poczęstunek przygotowany przez wybranych rodziców i na koniec losowały wróżbę kim będą jak dorosną. Wspaniale było w tym dniu bawić się z dziećmi.

  Teatr SKRZAT w przedstawieniu KRASNALEK I BABCIA

27 listopada w naszym Przedszkolu oglądaliśmy przedstawienie „Krasnalek i babcia” w wykonaniu aktorów z Teatru Skrzat z Krakowa. Pełna humoru opowieść o dobrej i uczynnej babci Danucie, Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku, a także kolorowych kulkach, za sprawą których zrobiło się niezłe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród widowni, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Świadczyły o tym ich promienne uśmiechy  oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia.  

Quiz o Polsce, wręczenie nagród i pokaz Mody Patriotycznej

W środę 21 listopada dzieci 4,5,6 letnie uczestniczyły w Uroczystym Podsumowaniu Konkursu Plastycznego i Fotograficznego, Quizie wiedzy o Polsce i Pokazie Mody Patriotycznej. Zaproszeni Laureaci z grupy Rodziców i Dzieci odebrali z rąk pani Dyrektor Elżbiety Krzyśko podziękowania za udział w Konkursie i zasłużone symboliczne nagrody. Pani Danusia do Quizu wybrała przedstawicieli poszczególnych grup, którym zadawała pytania podsumowujące wiedzę na temat naszej Ojczyzny. Kolejną atrakcją był Pokaz Mody Patriotycznej w wykonaniu dzieci z gr. V-4 latków i IV- 6 latków. Głośne brawa i wiwaty dodawały pewności naszym małym modelkom i modelom. Bardzo się podobały wszystkie stroje przygotowane z Rodzicami na tą okazję. Ostatnią atrakcją tego dnia był nieoczekiwany Pokaz Mody z udziałem Pracowników Przedszkola - oni również świetnie się bawili, przy wtórze pisków i krzyków zachwytu naszych małych obserwatorów. Dziękujemy wszystkim za miłe chwile.

  Zajęcia otwarte w gr. IV

W czwartek 15 listopada dzieci z gr. IV zaprosiły swoich Rodziców na zajęcie otwarte. Przedszkolaki odszukiwały ukryte koperty z zadaniami, które potem wykonywały wspólnie. Słuchały nieznanej dotąd legendy o powstaniu Wisły - najpiękniejszej z Polskich rzek i czytały napisy umieszczając je na mapie Polski. Poznawały miasta polskie i tańczyły do piosenki patriotycznej "Mali Patrioci" i układu muzycznego "Noce i dnie". Na zakończenie robiły plastyczną pracę z mapą Polski i utrwalały wiadomości zdobyte podczas zajęcia. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby ich praca była estetyczna i dokładna. Dziękujemy Rodzicom za obecność i pomoc dzieciom.  

  Wyjazd gr. VIII do biblioteki

15 listopada dzieci z grupy VIII, wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej, tym razem udały się wraz z panią Jolą, w podróż po Polsce. Z bohaterami bajek, poruszały się po niektórych ciekawych miejscach np. chodziły w ,,górach" slalomem między stożkami, przechodziły przez ,,most" na Wiśle itp. Następnie wypożyczyły bajkę, do czytania w przedszkolu i na koniec zaśpiewały pani bibliotekarce piosenkę ,,Czym jest Polska", którą zaprezentowały na uroczystości ,,100 ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI".

Spotkanie z Muzykami z Podkarpackiej Filharmonii

15 listopada dzieci z gr. IV, V, VI i VII uczestniczyły w kolejnej lekcji muzycznej prowadzonej przez muzyków z Podkarpackiej Filharmonii. Tym razem nasi goście przypomnieli nam o Święcie Niepodległości - zagrali i zaśpiewali z nami piosenki Patriotyczne, a także przybliżyli nam dwa instrumenty: trąbkę i puzon. Dzieci uważnie słuchały granych utworów i odgadywały zagadki słuchowe. Poznały budowę nowych prezentowanych instrumentów i brzmienie poszczególnych elementów.

  11 listopada - uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

9 listopada nasze przedszkolaki bardzo uroczyście obchodziły Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci dzieciom przybliżyły trudny temat ponownych narodzin ojczyzny. Każdy przedszkolak odświętnie ubrany z kotylionem na piersi i z flagą biało czerwoną w dłoni,  z ogromnym zainteresowaniem słuchał i aktywnie uczestniczył  w przygotowanej uroczystości. Starszaki   przekazały młodszym kolegom wiedzę o symbolach narodowych Polski oraz opowiedziały za co kochają ojczyznę. Dzieci dowiedziały się również co to znaczy słowo „niepodległość”. Nie zabrakło  tańców i pieśni patriotycznych. O godzinie 11.11 wszyscy pracownicy naszego przedszkola oraz wszystkie przedszkolaki wraz z dziećmi całego kraju dumnie odśpiewali hymn narodowy oraz wspólnie recytowali Katechizm Dziecka Polskiego . Na zakończenie najstarsza grupa naszego przedszkola wykonała piękną instrumentację utworu „Piechota”. 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę było radosnym świętem , które zapadnie w pamięci naszych „Małych Patriotów” . Życzymy Ci Polsko kolejnych 100 lat niepodległości.  Hymn_Polski_cale_przedszkole.mp4

  Teatr EDEN w przedstawieniu - Prawdziwy skarb

W środę gościliśmy aktorów z Teatru Eden, którzy przygotowali dla nas spektakl pełen humoru i niespodziewanych zwrotów akcji pt. "Prawdziwy Skarb". Dzieci kolejny raz dowiedziały się, że Rodzina to największy i najważniejszy skarb, jaki można mieć. Zabawne scenki i żartowne wstawki rozbawiały wszystkich na widowni. Do przedstawienia zostali włączeni nasi 2 wychowankowie, którzy bez tremy zaprezentowali się na środku wśród aktorów. Fragmenty filmów z przedstawienia zamieszczam poniżej w linkach.   cz.1.mp4  ; cz.2.mp4

  Spotkanie z panią Kasią z Muzeum Dobranocek

We wtorek odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „Fajnie mieć przyjaciela” z projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki” w auli Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tym razem uczestnikami zajęć uwrażliwiających na potrzeby osób z niepełnosprawnościami były dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 w Rzeszowie – grupy IV i V. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Lubas Dyrektor Muzeum Dobranocek, a rozpoczęły się prezentacją multimedialną, dzięki której przedszkolaki poznały kolekcję muzeum oraz dokonania kolegów z warsztatów twórczych odbywających się w ramach projektu. Wideoklip „Animowane Pyszności” z warsztatów filmowych i muzycznych zrealizowany w Muzeum Dobranocek bardzo się spodobał, a ponieważ okazało się, że piosenka jest wszystkim znana dzieciaki pięknie śpiewały podczas pokazu.Na zajęciach uczestnicy poznali zasady savoir-vivre w kontakcie z osobami z dysfunkcją wzroku i słuchu oraz poznali sposoby ich komunikacji. Dowiedzieli się także jak można pomagać osobom z niepełnosprawnościami i trenowali nowo nabyte umiejętności. Dużo śmiechu wzbudziły eksperymenty poznawania przedmiotów i zapachów z zasłoniętymi oczami. Wszystkie dzieci wykonujące zadania otrzymały gromkie brawa. Na koniec odbyła się projekcja filmowa oraz sesja fotograficzna z Reksiem.

Projekt „DostepneOligofrenoDobranocki w ramach którego prowadzimy warsztaty jest realizowany z programu „Kultura Dostępna”. Partnerzy Muzeum Dobranocek to: Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka” w Kolbuszowej Dolnej, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl

Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekeeper. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

    Kąciki tematyczne w gr. II

Kącik krawiecki w gr. II

Nowością wśród naszych przedszkolnych kącików tematycznych jest KĄCIK KRAWIECKI. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców.

Dodatkowo nasze przedszkolaki z gr. II  podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz spacerów  w przedszkolu zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. Podkreślić należy, iż kąciki przyrody w przedszkolu dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.

  Pasowanie na przedszkolaka w gr. II

18 października zostanie na długo w pamięci dzieci z grupy II. Dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola wzięły udział w pierwszej przedszkolnej uroczystości, którą było „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią. Były piosenki, wierszyki i tańce. Maluchy uporały się z przedstawieniem doskonale. Po części artystycznej, dzieci obiecały: co dzień rano buzię mieć roześmianą, nie płakać i nie szlochać Panie mocno kochać, zabawki szanować i je porządkować, grzecznie bawić się, w mig zajadać z talerzyka, zostać zuchami i prawdziwymi Przedszkolakami. Następnie pani Nauczycielka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy Przedszkolak otrzymał dyplom i słodką niespodziankę. Na koniec był też słodki poczęstunek – ciasteczka i placuszki przygotowane przez rodziców. Życzymy naszym kochanym dzieciom wytrwałości w przyrzeczeniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  Pasowanie na przedszkolaka w gr. I
Dnia 23 października - we wtorek, maluszki z grupy I stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. W ciekawym programie artystycznym, przygotowanym pod okiem pani Kingi i pani Marysi, w obecności zaproszonych gości - rodziców wykazały się wieloma umiejętnościami i złożyły uroczyste ślubowanie. Potrafią już  pokazać wszystkie części ciała, współpracować w tańcu i zabawie, zaprezentować się w tańcu i piosence nawet w języku angielskim - to nie lada osiągnięcie. Dziewczynki i chłopcy zostali pasowani czarodziejską kredką na przedszkolaka i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się czarami i słodyczami.
 
  Wyjazd gr. VIII do Biblioteki
W czwartek 18 października dzieci z grupy VIII wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5, rozpoczynając cykl spotkań bibliotecznych. Pani Jola,  przywitała dzieci serdecznie  i zaprosiła do środka, gdzie przygotowała dla nich ciekawe książki, czytała im fragmenty, oraz inscenizowaną bajkę pt. ,,Szal Pani Jesieni" w której brały aktywny udział. Później pani bibliotekarka opowiedziała co należy zrobić, żeby stać się czytelnikiem, jak należy korzystać z biblioteki, jakie prawa i obowiązki spoczywają na wypożyczających. Dzieci miały też przyjemność pooglądania sobie kilku książek, jedną z nich wypożyczyła pani Jola do czytania w przedszkolu, którą oddadzą podczas następnego spotkania a na koniec pożegnały panią piosenką pt. ,,Przedszkole drugi dom". 
   Wycieczka gr. VI i VIII  do Podziemnej Trasy Turystycznej
2 października dzieci z grupy VI i VIII pojechały na wycieczkę do Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie, która przebiega pod kamienicami i płytą Rynku. Trasa składa się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń, które kryją w sobie liczne atrakcje i tajemnice. Można w niej spotkać relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, nadgryzione ,,zębem czasu" pozostałości żelaznych krat i zawiasów, kilkusetletnie cegły ,,palcówki", ukryte przejścia. Atrakcyjności piwnic dopełnia ekspozycja  historyczno-edukacyjna, m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, wystawa ceramiki użytkowej i ceramicznych zabawek, obrazująca z jakich naczyń i przedmiotów codziennego użytku korzystali dawni mieszkańcy Rzeszowa. Swoistą ,,ścieżkę edukacyjną"  stanowi Korytarz Herbowy, w którym umieszczone zostały herby dawnych właścicieli Rzeszowa, herby ziem i województw na terenie których położone było miasto, oraz herby miasta Rzeszowa. Wycieczka była ciekawa, dzieci miło wspominały wyjazd.
 
    Spotkanie z muzykami z Yamahy
20 września odwiedzili nas w przedszkolu Muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie, którzy przygotowali dla nas koncert edukacyjny promujący Szkołę. Lekcja muzyczna wprowadziła nas w muzyczny świat instrumentów. Z wielkim zachwytem słuchaliśmy fragmentów utworów muzyki poważnej i rozrywkowej. Dzieci mogły zobaczyć z bliska instrumenty, poznały ich nazwy : saksofon, perkusja, organy... Dzieci miały możliwość żywego uczestnictwa w spotkaniu z muzykami, poznawały brzmienie instrumentów, słuchały opowieści lektora, a także występowały razem z muzykami. Naszym dzieciom bardzo podobał się koncert i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
 
    Oglądanie teatrzyku "Jesień w Leśniczówce"
W piątek 28 września gościliśmy aktorów z Teatru dla Dzieci "Bazyl-Art", którzy przygotowali dla nas spektakl pt. "Jesień w Leśniczówce". Wszystkie dzieci uważnie śledziły losy dziewczynki, która wybrała się do swojego dziadka do leśniczówki i spotykając różne zwierzęta miała z nimi wesołe przygody. W bajce dużo było śmiechu, zadań do wykonania i pomocy naszym aktorom. Mikołaj i Marika poradzili sobie z zadaniami i w nagrodę mieli sesję fotograficzną. Zobaczcie sami w pliku album fotograficzny.
 
   Dzień Przedszkolaka w gr. I
Rano maluszki nabierały siły na cały Dzień Przedszkolaka zajadając smaczną zupkę mleczną. Po śniadaniu pani Marysia zaprosiła do grupy Pana Balonikusia i opowiedziała przedszkolakom jego przygody. Dzieci mogły również w tym wyjątkowym dniu poznać różnorodne instrumenty, które Pan Balonikuś przyniósł do grupy, chętnie na nich grały, bawiły się i śpiewały. Na koniec Dnia Przedszkolaka pani Kinga każdemu maluszkowi wręczyła balonik oraz pamiątkowy złoty medal.
 
    Gr I. - Mały Miś uczy samodzielności
Przedszkolaki z gr. I włączyły się do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"; w ramch tego projektu już w pierwszych tygodniach września podjęły się realizacji jednago z modułów "Mały Miś uczy samodzielności". Mały Miś zapoznaje dzieci z postacią Ady – dziewczynki, która pierwszy raz przychodzi do przedszkola i nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do tej pory wszystko robiła za nią mama. Dziewczynka nie zna też przedszkolnych zasad i bywa nieco… niegrzeczna (doświadczanie konsekwencji własnych działań). Miś razem z dziećmi próbuje nauczyć Adę nowych umiejętności. Pokazuje, że w przedszkolu można ciekawie spędzić czas (samodzielność decyzji), a dzieci same mają wpływ na dobór zabaw. Podsumowaniem modułu było stworzenie kodeksu zachowania, który podpisany odciskiem paluszków dzieci zawisł w centralnym miejscu sali . Mały Miś uczy samodzielności i pokazuje, że świat przedszkolaka to świat: zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Wszystko poprzez dobrą zabawę z pluszowym przyjacielem jako przewodnikiem.
 
  Wymiana pocztówkowa gr.IV
Dopiero rozpoczął się nowy rok przedszkolny a już gr. IV dzieci 6 letnich wraz ze swoimi rodzicami włączyła sie do ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówek. Każde dziecko ze swoim rodzicem zakupiło 2 widokówki z Rzeszowem i napisało pozdrowienia do dzieci z innych przedszkoli na terenie całej Polski. Potem przyniosło kartki do przedszkola i tak w czwartek, kiedy była piękna pogoda razem z nauczycielem wybrało się na pocztę, aby je wysłać. Każde dziecko samo podchodziło do okienka i podawało kartkę do stemplowania a już w poniedziałek na stronie faceeboka ukazały się nasze pierwsze wysłane kartki, które dotarły do adresatów. Teraz my czekamy na pozdrowienia i widokówki zwrotne, zobaczymy czy też dostaniemy 60 tak jak wysłaliśmy. Dziękujemy bardzo Rodzicom za włączenie się do akcji.
 
  Pierwsze dni w gr. I
3 września na I i na II grupie powitaliśmy w naszym przedszkolu nowych przedszkolaków. Dzieci bardzo dobrze zaadoptowały się do warunków przedszkolnych i zasłużyły na miano PRZEDSZKOLAKA NA MEDAL. Przedszkolaki wesoło bawiły się z teczową klanzowską chustą, a zmeczonę zabawą chętnie położyły sie na leżaczkach, żeby troszkę odpocząć.  Maluchy z grupy I zwiedziły też przedszkolny plac zabaw i bawiły się wspaniale w piaskownicy i na zjeżdżalni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Ogłoszenia

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne Nr 11
    35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
  • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
    KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
    DYREKTOR (17) 748 32 65
    FAX (17) 748 32 68

Galeria zdjęć