Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Witamy w nowym roku przedszkolnym

Spotkanie z muzykami z Yamahy
20 września odwiedzili nas w przedszkolu Muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie, którzy przygotowali dla nas koncert edukacyjny promujący Szkołę. Lekcja muzyczna wprowadziła nas w muzyczny świat instrumentów. Z wielkim zachwytem słuchaliśmy fragmentów utworów muzyki poważnej i rozrywkowej. Dzieci mogły zobaczyć z bliska instrumenty, poznały ich nazwy : saksofon, perkusja, organy... Dzieci miały możliwość żywego uczestnictwa w spotkaniu z muzykami, poznawały brzmienie instrumentów, słuchały opowieści lektora, a także występowały razem z muzykami. Naszym dzieciom bardzo podobał się koncert i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Oglądanie teatrzyku "Jesień w Leśniczówce"
W piątek 28 września gościliśmy aktorów z Teatru dla Dzieci "Bazyl-Art", którzy przygotowali dla nas spektakl pt. "Jesień w Leśniczówce". Wszystkie dzieci uważnie śledziły losy dziewczynki, która wybrała się do swojego dziadka do leśniczówki i spotykając różne zwierzęta miała z nimi wesołe przygody. W bajce dużo było śmiechu, zadań do wykonania i pomocy naszym aktorom. Mikołaj i Marika poradzili sobie z zadaniami i w nagrodę mieli sesję fotograficzną. Zobaczcie sami w pliku album fotograficzny.

Dzień Przedszkolaka w gr. I
Rano maluszki nabierały siły na cały Dzień Przedszkolaka zajadając smaczną zupkę mleczną. Po śniadaniu pani Marysia zaprosiła do grupy Pana Balonikusia i opowiedziała przedszkolakom jego przygody. Dzieci mogły również w tym wyjątkowym dniu poznać różnorodne instrumenty, które Pan Balonikuś przyniósł do grupy, chętnie na nich grały, bawiły się i śpiewały. Na koniec Dnia Przedszkolaka pani Kinga każdemu maluszkowi wręczyła balonik oraz pamiątkowy złoty medal.

Gr I. - Mały Miś uczy samodzielności
Przedszkolaki z gr. I włączyły się do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"; w ramch tego projektu już w pierwszych tygodniach września podjęły się realizacji jednago z modułów "Mały Miś uczy samodzielności". Mały Miś zapoznaje dzieci z postacią Ady – dziewczynki, która pierwszy raz przychodzi do przedszkola i nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Do tej pory wszystko robiła za nią mama. Dziewczynka nie zna też przedszkolnych zasad i bywa nieco… niegrzeczna (doświadczanie konsekwencji własnych działań). Miś razem z dziećmi próbuje nauczyć Adę nowych umiejętności. Pokazuje, że w przedszkolu można ciekawie spędzić czas (samodzielność decyzji), a dzieci same mają wpływ na dobór zabaw. Podsumowaniem modułu było stworzenie kodeksu zachowania, który podpisany odciskiem paluszków dzieci zawisł w centralnym miejscu sali . Mały Miś uczy samodzielności i pokazuje, że świat przedszkolaka to świat: zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Wszystko poprzez dobrą zabawę z pluszowym przyjacielem jako przewodnikiem.

Wymiana pocztówkowa gr.IV
Dopiero rozpoczął się nowy rok przedszkolny a już gr. IV dzieci 6 letnich wraz ze swoimi rodzicami włączyła sie do ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówek. Każde dziecko ze swoim rodzicem zakupiło 2 widokówki z Rzeszowem i napisało pozdrowienia do dzieci z innych przedszkoli na terenie całej Polski. Potem przyniosło kartki do przedszkola i tak w czwartek, kiedy była piękna pogoda razem z nauczycielem wybrało się na pocztę, aby je wysłać. Każde dziecko samo podchodziło do okienka i podawało kartkę do stemplowania a już w poniedziałek na stronie faceeboka ukazały się nasze pierwsze wysłane kartki, które dotarły do adresatów. Teraz my czekamy na pozdrowienia i widokówki zwrotne, zobaczymy czy też dostaniemy 60 tak jak wysłaliśmy. Dziękujemy bardzo Rodzicom za włączenie się do akcji.

Pierwsze dni w gr. I
3 września na I i na II grupie powitaliśmy w naszym przedszkolu nowych przedszkolaków. Dzieci bardzo dobrze zaadoptowały się do warunków przedszkolnych i zasłużyły na miano PRZEDSZKOLAKA NA MEDAL. Przedszkolaki wesoło bawiły się z teczową klanzowską chustą, a zmeczonę zabawą chętnie położyły sie na leżaczkach, żeby troszkę odpocząć.  Maluchy z grupy I zwiedziły też przedszkolny plac zabaw i bawiły się wspaniale w piaskownicy i na zjeżdżalni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!