Witamy w nowym roku przedszkolnym

Czytanie bajki przez Rodzica  gr. IV

10 i 11 października dwoje Rodziców z gr. IV przyszło do przedszkola, żeby przeczytac dzieciom bajki w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom". Ciekawe bajeczki i piękne ilustracje zainteresowały dzieci. Dziękujemy pani Natalii Pruchnik - Prędkiej i Barbarze Warzocha za zaangażowanie się w życie grupy i sprawienie dzieciom radości.

Wycieczka do ogródków działkowych  gr. IV

3 października gr. IV z panią Anią omawiając tematykę tygodniową związaną z warzywami wybrała się w poszukiwaniu ich na pobliskie ogródki działkowe. Dzieci spotkały po drodze miłą panią, która podarowała im 2 kalarepki i małą cukinię, inna bukiet pięknych marcinków. Ze wspaniałymi darami wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas już Pani Klaudia

Wizyta w bibliotece Filia Nr 15  gr. IV

19 września dzieci z grupy IV rozpoczęły co miesięczne wizyty w Bibliotece Publicznej Fili Nr 15 w Rzeszowie. Pani Alicja P. zapoznała je z regulaminem i zasadami korzystania z Biblioteki. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o rodzajach książek w oparciu o slajdy na telewizorze. Uważnie słuchały czytanych przez panią wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywa” i Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” i „Skarżypyta”. W dalszej części spotkania dzieci wykonały grzybki – symbol jesiennej pory roku a na końcu oglądały bajeczkę o Pepie, która przyszła do biblioteki, żeby pożyczyć książkę. Dziękujemy Pani Ali za ciekawe spotkanie.

Sałatka owocowa w gr. IV

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy IV postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Lekcja biblioteczna - gr. VI

W piątek - 29 września starszaki z grupy VI wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5 gdzie rozpoczęły cykl comiesięcznych spotkań bibliotecznych w ramach projektu "Pierwsze kroki w krainie bajek". Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, jak korzytać z biblioteki, jakie prawa i obowiązki spoczywają na wypożyczających. Na koniec w ramach podziękowania za pierwszą lekcję biblioteczną dzieci zaśpiewały pani Joli - bibliotekarce piosenkę "Przedszkole - drugi dom".

Gr. VI na skrzyżowaniu

Przez cały drugi tydzień września starszaki z VI grupy zajmowały się tematyką związaną z ruchem drogowym. Przedszkolaki poznały podstawowe znaki, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez ulicę, wiedzą takżę co to pojazdy uprzywilejowane i pod jakimi numerami mogą uzyskać odpowiedni rodzaj pomocy. Na koniec tygodnia (15 września - piątek) przedszkolaki z panią Kingą wybrały się na spacer ulicami osiedla - dało się zauważyć, ze dzieci doskonale wykorzytały zdobytą wiedzę - bezbłędnie rozpoznawały wszystkie znaki, a także mogły przejść przez najbliższe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, bo wiadomo, że "...kiedy idę do przedszkola droga ma niełatwa jest, więc przepisy znać już muszę ty je poznaj też"!

Grupa VII w bibliotece

Grupa VII, rozpoczęła 20 września, cykliczne spotkania biblioteczne. Po raz pierwszy, dzieci wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Boblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5, autobusem MPK. Spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem już w drzwiach, a następnie pani Jola bibliotekarka, zaprosiła ich do środka, gdzie zapoznała z wyposażeniem biblioteki oraz jej pracą. Dzieci dowiedziały się o funkcji biblioteki, co trzeba zrobić, by zostać czytelnikiem i jakie obowiązki i przywileje ma zapisany do biblioteki czytelnik. Pani Wiesia wypożyczyła 3 bajki wybrane przez dzieci, które przeczyta w przedszklolu i wróci na kolejnym spotkaniu.