MENU

MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015

Witamy w nowym roku przedszkolnym

  IV Gr. Kibicuje
Zaczął sie Mundial i nasze przedszkolaki  chcą aktywnie kibicować. Poprosiliśmy rodziców o ubranie dzieci w barwy biało - czerwone lub przyniesienie gadżetów. Następnie w ogrodzie przedszkolnym grupa IV rozgrywała mecz chłopcy - dziewczynki. Chcieliśmy w ten sposób pokazać sportowe zachowania oraz mądre kibicowanie zgodne z  zasadami kulturalnego kibica.  Dla nas najważniejsze to: intencją kibica jest dobra zabawa, czysta gra, czyste kibicowanie, rodzinne kibicowanie to przykład dla najmłodszych. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji.  Radości było dużo, a my w ten sposób chcemy już od najmłodszych lat szerzyć umiejętności mądrego i kulturalnego kibicowania by w przyszłości uniknąć wielu niebezpieczeństw. Wszystkim życzymy radosnego i mądrego kibicowania, a piłkarzom ogromnego sukcesu!!! 
 
  Pasowanie na czytelnika - gr. VI
W piątek - 15 czerwca przedszkolaki z gr. VI wzięły udział w ostatniej lekcji bibliotecznej podczas, której odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Dzieci jeszcze przed pasowaniem przypomniały sobie zasady korzystania z biblioteki i złożyły uroczyste przyrzeczenie czytelnika. Następnie pani Jola doknęła ramienia każdego przedszkolaka książką i w ten magiczny sposób dzieci stały się prawdziwymi czytelnikami. Na pamiątkę tej chwili dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i książeczkę, które zabrały do domu. W ramach podziękowania za wprowadzenie w świat książek przedszkolaki wręczyły pani Joli własnoręcznie wykonaną książkę zawierającą ilustrację ich ulubionych bajek oraz podpisy. Na koniec przedszkolaki samodzielnie przeczytały fragmenty wybranych książek.
Jeszcze raz SERDECZNIE DZIEKUJEMY Pani Joli za cały rok wspaniałych przygód w świecie książek.
 
VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny "Na Wakacje".
W środę 6 czerwca do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego przyjechały dzieci z Rzeszowskich przedszkoli z opiekunami na organizowany przez nasze Przedszkole już VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny. Tematyka jak co roku wakacyjna przyciągnęła 18 grup przedszkolnych oraz gościnnie wystąpiły dwie grupy z Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" działające przy Wojewódzkim i Młodzieżowym Domu Kultury. "Żabi rechot" i "Love" uświetniły występami nasz Przegląd. Nasze Przedszkole reprezentowały gr. III w tańcu z króliczkami oraz gr. VI w marynarskim tańcu. Dziękujemy wszystkim paniom za przygotowanie dzieci a małym artystom gratulujemy wspaniałych występów.  
   Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu
Starszaki z grupy VII i VIII wybrały się autokarem na wycieczkę edukacyjną do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu. Wycieczka odbyła się 4 czerwca - w poniedziałek. Dzieci oprowadzane były przez panią policjantkę i na zewnętrznym placu mogły one poznać pojazdy wykorzystywane przez policję w różnorodnych akcjach, mundury i inne elementy stroju policjanta, takie jak: pałka, kamizelka kuloodporna, kask, ochraniacze na ręce i nogi. Każdy mógł obejrzeć broń policyjną oraz ciekawe, nowoczesne urządzenia prezentowane przez oddział antyterrorystów. Bardzo podobało się również dzieciom spotkanie z psem tropiącym, 13-miesięcznym owczarkiem niemieckim oraz pokaz wykorzystania działka wodnego.
 
  Mini Olimpiada Przedszkolaka
We wtorek - 5 czerwca starszaki z grup VI, VII i VIII wzięły udział w Mini Olimpiadzie Przedszkolaka, która odbyła w hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 w Rzeszowie. Do finału olimiady dzieci przygotowywały się przez cały rok szkolny wytrwale ćwicząc i grając w gry zespołowe pod czujnym okiem wychowawców. Do najważniejszych celów programu należało rozwijanie sprawności fizycznej dzieci; kształtowanie postaw prozdrowotnych; kreacja i realizacja wyzwań i walki fair play oraz integracja dzieci z różnych rzeszowskich przedszkoli.Na finał składało się zaliczenie kilku torów przeszkód i zagranie fair play w wybrane gry zespołowe. Przedszkolaki zmierzyły się m.in. z takimi konkurencjami jak: bieg slalomem między pachołkami, przejście z woreczkiem na głowie, celowanie do kosza, przeskok przez skrzynię, przejście przez tunel, zaliczenie drabinki szybkościowej, przenoszenie piłeczek czy przejście równoważne po ławeczce. Konkurencje te wymagały od dzieci dużego skupienia, mobilizacji i koncentracji. Oprócz tego dzieci bawiły się w berka czarodzieja, lawinę, ogonki i murarza. Całą imprezę organizował i koordynował p. dr Paweł Lenik wraz ze studentami Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy cierpliwie pomagali naszym małym sportowcom. Przedszkolaki przez cały okres trwania programu poznały wiele nowych zabaw i dowiedziały się jak aktywnie i wesoło spędzać czas. Po zakończonych rozgrywkach mali sportowcy otrzymali pamiątkowy dyplom i złote medale. Widać,że rosną nam godni nastepcy Lewandowskiego czy Stocha...BRAWO!!!
  Spotkanie z przedstawicielem "Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - 1997"
W środę - 30 maja starszaki z grupy VI, VII i VIII uczestniczyły w spotkaniu z panem Jurkiem członkiem "Klubu Zdobywców Korony Gór Polski - 1997". Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się górach; co robić w sytuacji zagrożenia i co należy zabrać ze sobą na górską wyprawę. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało imienny dyplom "Miłośnika Gór".
 
  Piknik Rodzinny "Mama, tata i ja"
W słoneczne wtorkowe popołudnie - 29 maja w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji potrójnego święta - mamy, taty i dziecka. Zgodnie z piknikową tradycją naszego przedszkola występy odbyły się  na placu przedszkolnym na specjalnie przygotowanej scenie. Każda z  grup dla swoich Rodziców zaprezentowała się w dwóch przygotowanych utworach. Ach !!!...co to były za występy - zobaczyliśmy taniec sprytnych zajączków i ogrodników, na scenie pojawili się też marynarze. Dzieci pięknie ubrane wspaniałaymi tańcami, piosenkami i instrumentacjami uczciły swoje Mamusie i Tatusiów. Każda z grup długo była oklaskiwana przez wzruszonych widzów. Na zakończenie występów dzieci wręczyły Rodzicom prezenty, a same otrzymały małe niespodzianki. Po oficjalniej części występów na wszystkich uczestników pikniku czekały ciekawe konkursy i zabawy oraz energiczne tańce przygotowane przez panią Anię.
 
  Przedstawienie dla Rodziców z gr. IV i całej społeczności przedszkolnej

Dzieci 5 letnie z gr. IV z Przedszkola Publicznego Nr 11 w Rzeszowie przystąpiły do Konkursu „Porcja pozytywnej energii” i realizowały treści wynikające z jego regulaminu. Myślą a zarazem tematem wiodącym w tegorocznym konkursie było hasło „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”, dlatego też dzieci wraz z nauczycielami prowadzącymi grupę: Anną Szeremeta i Klaudią Winczura realizowały treści przygotowujące do wydarzenia dla społeczności przedszkolnej i Rodziców.11 maja wszystkie dzieci zagrały w przedstawieniu „Jedz owoce i warzywa, bo są smaczne i zdrowe”. Celem wydarzenia dla Rodziców i całej społeczności przedszkolnej było wdrażanie dzieci do jedzenia warzyw i owoców ze względu na ich walory; promowanie zdrowego stylu życia; kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw zdrowotnych z uświadomieniem własnej odpowiedzialności za ochronę swojego zdrowia; odgrywanie ról posługując się mową, mimiką, gestem i ruchem; rozwijanie uzdolnień twórczych i zainteresowań teatrem. Rodzice chętnie włączyli się do wydarzenia przygotowując dla dzieci stroje adekwatne do ich ról. Każde dziecko w tym dniu starało się najlepiej odegrać swoją rolę podczas recytacji, śpiewu indywidualnego lub tańca. Na koniec była degustacja owoców i soku. Wszyscy podekscytowani czekali na gromkie brawa, które nie miały końca. Również 15 maja podczas drugiego spektaklu, tym razem dla kolegów i koleżanek z przedszkola i wszystkich pracowników dzieci usłyszały gratulacje i liczne brawa oraz zapewnienie, że wszyscy będą chętnie jeść owoce i warzywa.

  Dni Osiedla Pobitno
W sobotę - 26 maja dzieci z grupy II, III, V i VI wzięły udział w Dniach Osiedla Pobitno, pomimo burzowej pogody przedszkolakom udało się wystąpić. Każda grupa zaprezentowała się w ludowym repertuarze. Koncert otworzył występ czterolatków z grupy III, które pięknie zaśpiewały piosenkę "Gdybym miała koralę" oraz zatańczyłu taniec liści do utworu "Polka Piratka", potem oglądaliśmy najmłodszych przedszkolaków z grupy II, które zatańczyły do piosenek "Poszło dziewcze po ziele" i "Nie chcę Cię znać". W dalszej części zobaczyliśmy dzieci z grupy VI, które pięknie zaprezentowały "Tańce i przyśpiewki rzeszowskie" oraz przedstawiły humorystyczną przyśpiewkę ludową "Zagraj mi muzyczko". W koncercie wzięły też udział pięciolatki z grupy V, które zatańczyły do polki oraz zaprezentowały się w wiązance tańców przeworskich. Wszystkie występy były długo i gorąco oklaskiwane.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy "nie przestraszyli się" burzowej pogody i przyprowadzili swoje dzieci na występy!
Gr VI w bibliotece
23 maja dzieci z grupy VI wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej, tym razem przedszkolaki razem z bibliotekarką panią Jolą udały się w podróż do krainy bajek. Dzieci z zaczarowanego pudełka losowały różne kukiełki i miały za zadanie przyporządkować je do odpowiedniej bajki. Starszaki spisały się wspaniale, a na koniec zaśpiewały piekną piosenkę o mamie, którą przygotowują na nadchodzące święto mamy.
 
Dzieci z gr. IV na Przeglądzie Aerobiku

 W piątek 11 maja dzieci z gr. IV uczestniczyły w V Przeglądzie muzyczno-ruchowym "Aerobik Przedszkolaka" zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 12 w Rzeszowie. W Domu Kultury na ul. Osmeckiego zaprezentowały układ ruchowy do piosenki "Warm up", otrzymały długie brawa za swój profesjonalizm i poczucie rytmu. Mimo, trudnego układu poradziły sobie bardzo dobrze i swobodnie czuły się na scenie. Nie wierzycie? Oglądnijcie sami w załączonym linku. VID_20180511_101759819.mp4 oraz VID_20180511_101933975.mp4

 

  Dzień Flagi na Rzeszowskim Rynku 
 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste.  W piątek 27 kwietnia dzieci z gr. IV i VIII pojechały na Rzeszowski Rynek, żeby wspólnie z przedszkolakami innych Rzeszowskich Przedszkoli uczcić  Święto Flagi. Był to już 10-ty Dzień Flagi zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 13 we współpracy z Kuratorium Oświaty. Zaproszeni goście i Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Gospodarze spotkania, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowali okolicznościowe wiersze, znane piosenki i tańce narodowe. Później wszyscy zatańczyli „Poloneza” i rozjechali się do swoich placówek.
 
  Zajęcia otwarte w gr. IV 
 25 kwietnia w środę dzieci z gr. IV miały okazję wspólnie z rodzicami uczestniczyć w zabawach metodą W. Sherborne. Ma ona zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i w korygowaniu jego zaburzeń. Każde dziecko dobrze wie, że sport to zdrowie i jak ważna jest sprawność fizyczna. Wszyscy świetnie się bawili i testowali na sobie różne sprawności, a dzieci pokazały rodzicom, co sprawia im dużo radości. 
 
  Dzień Ziemi
W środę 25 kwietnia korzystając z pięknej, słonecznej wiosennej pogody dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystych obchodach z okazji Światowego Dnia Ziemi. Każda grupa specjalnie na tę okazję przygotowała transparent z ekologicznym hasłem i tak przedszkolaki zachęcały do oszczędzania wody, szanowania zieleni, segregowania śmieci, dbania o czystość lasów i rzek. Zabawa rozpoczęła się od wspólego odśpiewania piosenki "Duszki leśne", poźniej dzieci wzięły udział w przygotowanym przez panią Danusię  quizie ekologicznym, w którym wykazały się bardzo dużą wiedzą. Był wesoły taniec z gazetami, które poźniej oczywiście wylądowały w koszu na makulaturę. Na zakończenie wszystkie grupy udały sią na spacer ulicami osiedla pod hasłem "Marsz dla Ziemi" - skandując ekologiczne hasła i śpiewając piosenki zachęcały wszytkich przechodniów i mieszkańców osiedla do ekologicznych zachowań.
 
  Marcowe spotkanie biblioteczne gr. VI
W środę 18 kwietnia dzieci z grupy VI kolejny raz uczestniczyły w lekcji bibliotecznej zoorganizowanej przez panią Jolę. Tym razem dzieci miały okazję pochwalić się znajomością alfabetu. Usłyszały kilka wierszyków i opowiadań o literkach, a na koniec samodzielnie podpisały się na tablicy. Spotkanie jak zawsze zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki - tym razem dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę "Wiosna w błękitnej sukience".
 
  Gr. IV robi mleczny koktajl

Grupa IV uczestniczyła w zajęciach "Mleczny dzień". Celem zajęć było pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Lubimy przygotowywać różne potrawy, tym razem było to coś do picia. Koktajl z truskawek robi się bardzo prosto, a jak smakuje samodzielnie przygotowany.... mniam, mniam!

  Gr. VIII w bibliotece
Grupa VIII kolejny raz uczestniczyła w lekcji bibliotecznej z pnia Jolą w Bibliotece Miejskiej przy ul. Fredry. W czwartek 12 kwietnia starszaki musiały wykazać się znajomością liter oraz alfabetu, ponieważ pozostały już tylko dwa zajęcia do pasowania na czytelnika, które będzie miało miejsce w czerwcu. Dzieci zapisywały na tablicy swoje imię oraz głoskowały wybrane imiona. Na zakończenie zaśpiewały  dla pani piosenkę.

  II Przegląd Artystyczny "Rzeszowskie spacery"

Kilka dni nauki i grupa V oraz VIII były perfekcyjnie przygotowane do udziału w II Przeglądzie Artystycznym dla przedszkolaków "Rzeszowskie spacery". Dnia 14 kwietnia, czyli w sobotę dzieci ubrane w piękne ludowe stroje, wystąpiły w Centrum Handlowym Plaza wraz z dziećmi z 7 innych przedszkoli. Dzieci grupowo recytowały wierszyki z książeczki stworzonej przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin "Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków". Na przegląd zostały zaproszone nie tylko przedszkolaki ale także ich rodzice, dziadkowie i wszyscy zainteresowani. Na dzieci czekały upominki, słodycze oraz dyplomy podpisane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa a po występach zabawy, konkursy i warsztaty dla dzieci.

  Koncert "Dla Świetego Jana Pawła II"

W czwartek - 12 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w uroczystym koncercie "Dla Świętego Jana Pawła II", który odbył się w Kościele pw. Św. J. S. Pelczara. Koncert był hołdem złożonym w podziękowaniu za życie, za wiarę, za dobroć Ojca Świętego. Nasze przedszkolaki pięknym śpiewem uczciły tego Wielkiego Polaka. Koncert był niezwykły, wzruszający, "chwytający za serce". Rozpoczęła go piękna piosenka "Biały pasterz" w wykonaniu dziewczynek z najstarszych grup - dziewczynki w wielkim skupieniu zaśpiewały piosenkę, a później każda z grup zaprezentowała się w innym utworze - mogliśmy usłyszeć następujące piosenki  "Dookoła słońca" (I gr.); "Chrześcijanin tańczy" (gr. II); "Benedetto" (gr. IV); "Santo Subito" (gr. VIII); "Na drugi brzeg" (gr. VI); "Jak Dawid" (gr. III); "Kochamy Cię" (gr. V); "Pozdrów nas jeszcze raz" (gr. VII). Interpretacja każdej piosenki była niezwykła i wyjątkowa. Na koniec koncertu wspólnie odśpiewaliśmy "Barkę" - ukochaną pieśń naszego Papieża Polaka - pieśń, która prowadziła go przez cały potyfikat. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć piękne zdjęcia.

III Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców i Przyśpiewek Ludowych - grupa VI i VII

W piątek - 6 kwietnia dzieci z grupy VI i VII reprezentowały nasze przedszkole na III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 36 w Rzeszowie. Przedszkolaki z grupy VI w pięknych rzeszowskich strojach ludowych zaprezentowały "Taniec rzeszowski z przyśpiewkami". Starszaki bezbłędnie wykonały wcześniej wyćwiczony układ taneczny, a dodatkowo pięknym i głośnym śpiewem umili publiczności oglądany występ. Natomiast dzieci z grupy VII zaśpiewały ludową piosenkę "W moim ogródeczku" oraz pięknie zatańczyły "Krakowiaka". Wszystkim uczestnikom przeglądu czas umilił występ profesjonalnych tancerzy z rzeszowskiego zespołu Resovia Saltans działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Mali artyście zostali na koniec nagrodzeni wspaniałymi upominkami i z uśmiechem wrócili do przedszkola na pyszną zupkę, którą zjedli  z dużym apetytem.

Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenek o bezpieczeństwie

Dwie dziewczynki z grupy starszaków odważyły się wziąć udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenek o bezpieczeństwie, które zorganizowało Przedszkole Publiczne Nr 8 przy ul. Lwowskiej. Lena i Weronika  z grupy VIII 5 kwietnia, czyli w czwartek wybrały się wraz z panią Marysią na występy w w/w przedszkolu. Zaprezentowały się w pięknych strojach z piosenką pt. "Drogowa Bossa Nova", którą ćwiczyły pilnie przez kilka tygodni w domu i przedszkolu. Występ się udał i nagrodzony został gromkimi oklaskami. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Międzyprzedszkolny Przegląd "Przedszkolaki śpiewają pieśni i piosenki patriotyczne"

W środę 28 marca Karolinka G. i Konrad D.  z VI grupy reprezentowali nasze przedszkole na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenek Patriotycznych, który odbył się Przedszkolu Publicznym Nr 22. Starszaki ubrane w  tradycyjne rzeszowskie stroje pięknie wykonały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Piosenka zabrała całą widownię w podróż po Polsce i jej najpiękniejszych zakątkach. Za swój występ dzieci otrzymały gorące oklaski, a na pożegnanie zostali obdarowani przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem.

"O Kotku Puszku i jego przyjacielu, którzy nosili pieniążki w portfelu" - wyjazd grup V, VII i VIII

Dnia 20 marca (we wtorek) dzieci z grupy V, VII i VIII obejrzały przedstawienie pt. "O Kotku Puszku i jego przyjacielu, którzy nosili pieniążki w portfelu" przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. E.Kwiatkowskiego przy ul. Matuszczaka 7. Wraz z licznymi przedszkolakami z rzeszowskich i podrzeszowskich przedszkoli dzieci w ciekawy i zabawny sposób utrwaliły wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z sygnalizacji świetlnej i numerów alarmowych oraz nabyły nowych wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z pieniędzy i kart bankomatowych tak, by nie narażać ich na kradzież czy zgubienie. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, ciekawe stroje, wesołe piosenki, quiz na zakończenie i pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Marcowe spotkanie w bibliotece

Kolejna lekcja biblioteczna dla starszaków z grupy VIII odbyła się 14 marca czyli w środę. Pani bibliotekarka tego dnia zapoznała dzieci z różnorodnością gatunkową książek dla dzieci, bogatą, nietypową szata graficzną i wyglądem. Dzieci mogły też pobawić się w ilustratorów, tworząc rysunki bohaterów Huby i Buby, wysłuchały również ciekawych historii. Na koniec wyrecytowały dla pani bibliotekarki wiersz pt. "Marzec". 

Wyjazd do Szkoły Podstawowej Nr 5

Starszaki z grupy VI, VII i VIII 7 marca wybrały się do Szkoły Podstawowej Nr 5 na ulicy Słocińskiej dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda szkolna rzeczywistość, w którą wkroczą już 1 września tego roku. Przeszkolaki zobaczyły szkolną bibliotekę, świetlicę i sale lekcyjne. Wzięły również udział w przedstawieniu przygotowanym przez starszych kolegów i koleżanki. Dzieci do przedszkola wróciły z własnoręcznie wykonanymi na świetlicy kurkami, które zabrały do domu na koniec dnia.

  Grupa VIII w bibliotece

Grupa VIII mimo zimowej aury wybrała się w środę 21 lutego na lekcję biblioteczną do Biblioteki Miejskiej przy u. Fredry 5. Pani bibliotekarka opisała dzieciom drogę jaką pokonuje książka od samego początku, czyli pomysłu autora, do momentu, kiedy znajdzie się na półce w księgarni lub w bibliotece. Wielu starszaków wykazało się już wiedzą w tym zakresie. W ramach relaksu pani przeczytała dzieciom dwa ciekawe opowiadania, a w ramach dotlenienia organizmu dzieciaki skakały w workach i robiły rozgrzewkę. Na zakończenie starszaki zaśpiewały i pięknie zilustrowały ruchem piosenkę pt. "Zimowe sporty".

  Zima piosenką malowana

We wtorek 20 lutego odbył się w naszym przedzkolu Międzygrupowy Przegląd "Zima piosenką malowana". Przedszkolaki z każdej grupy zaprezentowały się w zimowej piosence i  tym samym wymalowały nam przeróżne obrazy Zimy - tej mroźnej, zimnej, wietrznej i śnieźnej...ale przede wszystkim wesołej i kolorowej i takiej z której cieszą się nie tylko bałwanki, ale też wszystkie dzieci bo mogą pójść na sanki,  albo uprawiać różne dyscypliny sportowe. Nasze przedszkolaki pokazały, że"zima wcale nie jest zła"  i pomimo mrozu i chłodu zawsze możemy się wesoło bawić.

   Kolejne wyjście do biblioteki gr. IV i V

W środę 24 stycznia już po raz kolejny dzieci z gr. IV i V wybrały się do Biblioteki Publicznej Filii Nr 15 przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 na spotkanie z p. Alą i jej książkami. Tym razem tematem przewodnim był karnawał i związane z nim zwyczaje. Dzieci chętnie słuchały opowieści a potem wspólnie z paniami wykonały karnawałową maskę. W nagrodę obejrzały krótką bajeczkę i zadowolone wróciły do przedszkola. Każde spotkanie w bibliotece jest ciekawe, kształcące i twórcze dlatego dziękujemy pani Alicji za mile spędzany czas.

Dzień Babci i Dziadzia

W ostatnim tygodniu przed feriami w nasze przedszkolne progi przybyli długo wyczekiwani goście, a mianowicie Nasze ukochane Babcie i Dziadziusiowie. Przedszkolaki na wszystkich grupach wraz ze swoimi paniami długo przygotowywały występy, którymi chciały umilić Dziadkom czas w przedszkolu. Każda grupa przygotowała piękne piosenki i wiersze; a dzieci z grup IV, VI i VII specjalnie na tę okazję zaprezentowały Jasełka Bożonarodzeniowe. Na koniec występów przedszkolaki wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły ich na słodki poczęstunek.

  Jasełka w gr. IV

Jasełka zawsze kojarzą się nam z czasem świątecznym i mają w sobie niezwykłą magię, dlatego dzieci z gr. IV ze swoimi paniami przygotowały 19 I (tj. piątek) dla Rodziców i 22 I (poniedziałek) dla Dziadków przedstawienie Jasełkowe. Długo ćwiczyły swoje role w domu a potem w przedszkolu, żeby móc zaprezentować się przed wyjątkową publicznością. W pięknie przygotowanych przez rodziców strojach, dzieci prezentowały się znakomicie i profesjonalnie odegrały swoje role. Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości, Rodzicom i Dziadkom bardzo się podobało i zostało nagrodzone ogromnymi brawami. Krótki filmik można pobrac do obejrzenia z DSC_0016.AVI oraz   DSC_0073.AVI

Czytanie kolejnej bajki w gr. IV

W piątek 19 stycznia dzieci z gr. IV po pysznym śniadaniu i umyciu zębów słuchały bajeczki czytanej przez mamę Kalinki P. Z zainteresowaniem wsłuchiwały się w tekst i oglądały kolorowe ilustracje. Rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną jest jednym z celów akcji „Cała Polska czyta dzieciom” a mali przedszkolacy bardzo lubią, kiedy ich mama może przeczytać innym ich ulubione bajki lub opowiadania. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dziękujemy.

Koncert kolęd w wykonaniu Adasia M.

W środę 17 stycznia dzieci z gr. IV i VIII uczestniczyły w koncercie kolęd w wykonaniu naszego absolwenta Adasia Marczaka i jego siostry Oli. Adaś pięknie śpiewał i grał na „Ukulele” (instrument ten w najpopularniejszej formie podobny jest do niewielkiej gitary) a Ola na grzechotce. Znane kolędy zachęciły do śpiewu resztę dzieci, które z przyjemnością wtórowały naszym gościom. Na koniec Pani Danusia podziękowała dzieciom, i wręczyła drobny upominek. A potem wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy przy choince i wesoło pożegnaliśmy naszych młodych artystów. Dziękujemy za piękne chwile z kolędą i zapraszamy do obejrzenia video VID_....25.mp4 oraz VID_...78.mp4

  IX Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek - gr. VI

24 stycznia dzieci z grupy VI wystąpiły na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek zoorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 13. Starszaki przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe, w których do żłóbka małego Jezuska oprócz tradycyjnych bohaterów przybyły kolorowe postaci z najodleglejszych zakątków świata, mogliśmy zobaczyć Eskimosa, Japonkę, Indianina, Chińczyka... nie zabrakło także przedstawiciela czarnego kontynentu, czyli Murzynka. Dzieciąteczku pokłoniły się też krakowianki, górale, pasterze i trzej królowie, a przy żłóbku czuwały aniołki i śnieżynka. Podczas Jasełek mogliśmy usłyszeć piękne piosenki opowiadające o tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia, zobaczyliśmy też brawurowo wykokonany taniec górali i pasterzy do pastorałki "Hejże ino, dyna, dyna". Dzieci na swój występ zaprosiły swoich Rodziców, którzy długo oklaskiwali małych aktorów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów do występu.

Bal Karnawałowy - dzieci starsze

16 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Ach co to był za bal... najpierw pani Dorotka w pięknym stroju  zaprosiła dzieci na bal do króla - było uroczyście i wytwornie jak przystało na królewskie przyjęcie. Później razem z Pipi Pończoszanką dzieci bawiły się do największych hitów muzyki rozrywkowej. Kolejne przeboje i kolejne tańce wyłaniały coraz to lepszych tancerzy. Kółeczka, pociągi, tańce w parach - dzieci z ogromnymi uśmiechami na twarzach bawiły się przy karnawałowej muzyce. Tegoroczna  moda karnawałowa wśród naszych przedszkolaków zachwycała pomysłowością i różnorodnością - m.in. postacie bajkowe, wróżki i wiedźmy, księżniczki i królewny, aniołki i diabełki, biedronki i pszczółki, piraci oraz pilnujący porządku i bezpieczeństwa podczas balu - policjanci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego balu oraz krótkiego filmu VID_...91.mp4

  Czytanie bajki - gr IV

Nowy Rok rozpoczęliśmy czytająco w gr. IV za sprawą mamy Oli Z. która 5 stycznia przeczytała dzieciom 2 krótkie opowiadania z pięknych, kolorowych bajeczek. Dzieci chętnie słuchały i oglądały ilustracje w książce a potem w nagrodę dostały smacznego pierniczka. Dziękujemy rodzicom, za zaangażowanie.

Dekorujemy pierniczki - gr VIII

We wszystkich domach trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Starszaki z grupy VIII również zadbały o świąteczny nastrój, we wtorek udekorowały choinkę a w środę przy wsparciu pani Marysi zabrały się za dekorowanie pachnących pierniczków. Samodzielnie ucierały lukier, barwiły barwnikiem spożywczym i cierpliwie ozdabiały. Wykorzystały lukrowe pisaki, posypkę oraz dekoracyjne koraliki, wszystkie słodkie i nadające się do smakowania. Dzieci przyniosły je z domu a pierniczki upiekła pani Marysia. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i starali się współpracować. Gotowe pierniczki dzieci zabrały do domu, z apetytem zjedzą same lub poczęstują domowników. A może udekorują nimi świąteczny stół. Wesołych Świąt!

Grupa VIII w bibliotece

Dzieci z grupy VIII kolejny raz wzięły udział w lekcji bibliotecznej i 14 grudnia, czyli w czwartek spotkały się z panią bibliotekarką Jolą. Tym razem poszerzały swoje wiadomości dotyczące ilustracji w książkach, wysłuchały również ciekawej historii świątecznej oraz podzieliły się wrażeniami po wizycie Świętego Mikołaja. Na zakończenie spotkania wyznaczone dzieci wybrały bajki, które pani Marysia i pani Danusia przeczytają w przedszkolu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ozoboty  Znalezione obrazy dla zapytania robot dash Warsztaty Edukacyjne w grupie III i VII

W piątek 8 grudnia dzieci z grup III i VII uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Akademię Programowania CodeFun w Rzeszowie. Pani Joanna  wykorzystała roboty: ozoboty i robot dash, pokazała jak je można zaprogramować, a programowanie to niezwykła i fascynująca przygoda. Mniejsze ozoboty reagowały na kolor, natomiast robot dash, któremu pani dała imię ,,Zosia" reagował na głos. Dzieci miały możliwość pobawić się ozobotami, zaprojektować im trasę jaką mogły się poruszać, natomiast wiele uciechy było jak na hasło ,,witaj Zosiu"  robot  odwracał się do mówiących dzieci. Zajęcia bardzo się podobały, wprowadziły dzieci w niewielki świat techniki, a pani programistka obiecała, że jeszcze ich odwiedzi. 

 

Gr. VI w bibliotece

7 grudnia dzieci z VI grupy kolejny raz wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej . Tym razem dzieci miały okazję poznać rolę ilustracji w książkach. Zobaczyły też kilka książek pięknie ilustrowanych. Pani Jola tradycyjnie przeczytała dzieciom krótką książeczkę - tym razem usłyszeliśmy najnowszą przygodęTupcia Chrupcia, który przygotowywał się do Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały pani bibliotekarce piosenkę o Świętym Mikołaju.

 

  Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność przyjąć wspaniałego gościa Świętego Mikołaja, który przybył do nas z zimnej i odległej Laponii. Mikołaj już od samego rana witał dzieci i rodziców w holu przedszkola i częstował wszystkich pysznymi cukierkami. Natomiast zaraz po śniadaniu odwiedził dzieci na wszystkich grupach. Wszyskie przedszkolaki zaśpiewały piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję. A poźniej były wspólne pamiątkowe zdjęcia ...no i oczywiście upragnione i wyczekiwane przez wszystkie dzieci wspaniałe prezenty. Już czekamy na Mikołaja za rok!

 

Warsztaty z robotami - gr. VI

We wtorek - 5 grudnia dzieci z grupy VI miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych z programowania robotów przeprowadzonych przez rzeszowską Akademię Projektowania CodeFun. Starszaki poznały dwa rodzaje robotów małe - reagujące na kolory i duże - reagujące na dźwięki. Przedszkolaki mogły samodzielnie zaprogramować małe roboty dzięki pokolorowaniu flamastrami kratek na odpowiednie kolory, a także powitały się z dużym robotem Alkiem. Zajęcia bardzo podobały się naszym małym programistom, dzieci zobaczyły, że świat techniki jest bardzo ciekawy i nawet przedszkolaki świetnie mogą sobie w nim poradzić.

 

    Gr. VI - wesołe zabawy andrzejkowe!

30 listopada, czyli w dniu obchodzonych Andrzejek zgodnie z tradycją przedszkolaki z grupy VI wróżyły sobie co je czeka w przyszłości. Wspólne wróżenie przysporzyło wszstkim dzieciom wiele radości. A przede wszystkim już wiemy, że rosną nam w przedszkolu modelki, aktorzy, piosenkarki, ale nie zabraknie też wybitnych uczonych, naukowców,  no i milionerów. Już wiemy kto pierwszy znajdzie żonę lub męża, a kto dostanie wspaniały prezent mikołajkowy. Po skończonych wróżbach dzieci wrzuciły pieniązek do talerza z wodą, aby wszystko się spełniło...no to teraz czekamy i zobaczymy co przyniesie czas!

 

 Znalezione obrazy dla zapytania kolory miasta Spektakl ,,Kolory miasta"

29 listopada, dzieci z grupy VII i VIII oglądały przedstawienie w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie  pt. ,,KOLORY MIASTA" w wykonaniu aktorów TEATRU KULTURESKA. Był to spektakl ekologiczny pełen dobrego humoru, który kształtował  wśroód najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajomił dzieci z pojęciem niskiej emisji smogu i jego szkodliwości. Zaprezentował  główne źródła zanieczyszczeń powietrza, takie jak: samochody, spalanie śmieci w piecach czy ogrzewanie domów węglem. Bohaterowie bajki przywrócili czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wrzucamy konkretne śmieci, a wybrane, chętne dzieci  miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spaktakl, w którym uczestniczyło każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, nauczyły się jak możemy ,,odczarować" nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe, pełne pozytywnych wrażeń.

 

      Pokaz mody ekologicznej IV gr.

23 listopada w czwartek dzieci z Gr. IV wyjeżdżały na  nietypowy pokaz mody do Domu Kultury na ul. Osmeckiego organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 28 w Rzeszowie.  Nasze małe  modelki i modele prezentowali ubiory ekologiczne, wykonane z produktów, które na co dzień wyrzucamy na śmieci. Stroje przygotowały w domu dzieci wraz ze swoimi rodzicami. I tak z szarego papieru, wytłaczanek po jajkach, z kartonów , foli bąbelkowej , nakrętek i kolorowych, pasków folii z reklamówek, worków na śmieci  powstały piękne suknie dla księżniczek, stroje piłkarza i pirata, rycerza, śnieżynki.  Nasi rodzice wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią. A pani Ania i Klaudia przygotowały układ choreograficzny i podkład muzyczny. Występ bardzo się podobał a pani dyr. Elżbieta Krzyśko była z nas dumna. Dziękujemy Rodzicowi pani Agnieszce W. za pomoc podczas wyjazdu i występu dzieci.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w IV grupie

Na zajęciach otwartych w gr. IV 9 listopada został ogłoszony konkurs na pracę plastyczną "Kropelkowy stworek". Dzieci pod okiem Rodziców mogły zrobić dowolną techniką pracę i przynieść do przedszkola w ciągu 7 dni. Do konkursu przystąpiło 18 dzieci, każda praca była piękna i na miarę możliwości dzieci. W jury zasiedli wszyscy pracownicy przedszkola mogąc zagłosować tylko na 1 pracę. Po podliczeniu głosów 1 nagrodę zdobył Szymon P.; 2 miejsce zdobyła Hania L.; a 3 - Ula W. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim pozostałym dzieciom, które otrzymały wyróżnienie.

 

  Pasowanie na przedszkolaka - I grupa

W środę - 22 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka maluchów z grupy I. Nasze najmłodsze przedszkolaczki zaprezentowały wszystkie umiejętności, które zdobyły od kiedy zaczęły uczęszczać do przedszkola. Tak więc tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze, liczyły, grały na instrumentach i pięknie się gimnastykowały. Wszystkie zadanie dzieci wykonały bezbłędnie z szerokim uśmiechem na twarzy. Na koniec aby tradycji stało się zadość pani Renatka i pani Karolinka dotknęły ramienia każdego maluszka ołówiem i w ten magiczny sposób dzieci oficjalnie stały się PRZEDSZKOLAKAMI.

  Rzeszowski Żagielek 2017-  gr. VI

W piątek - 17 listopada dzieci z grupy VI wzięły udział w XII Dziecięcym Festiwalu Marynistycznym "Rzeszowski Żagielek 2017". Przedszkolaki w pięknych marynarskich strojach zaprezentowały taneczny rejs po burzliwych wodach morskich. Dzieci tak pięknie wystąpiły, że zostały dodatkowo laureatmi nagrody specjalnej GRAND PRIX za najlepszy występ na Festiwalu. Radości było bardzo dużo, a jeszcze więcej braw dla naszych wspaniałych tancerzy. A statuetkę Rzeszowskiego Żagielka można podziwiać w holu przedszkola na półce grupy VI.

  Grupa VI w bibliotece

W czwartek dzieci z grupy VI wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Jolę. Tym razem starszaki dowiedziały się jak powstało pismo, miały również okazję poznać historę powstania książki. Nie zabrakło oczywiście wspólnego czytania książek. To była bardzo ciekawa wizyta.

Spektakl  "Duch skrzyni i różnorodności kultur Europy"

We wtorek - 14 listopada dzieci z grupy IV, V, VI, VII i VIII wybrały się do Wojewódziego Domu Kultury na spektakl Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia "Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy". Dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Wspólnie z Puszkiem – psem Kuby, odbyliśmy podróż po krajach Europy w celu odszukania największego skarbu świata. Byliśmy we Francji, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech. Dzięki pomocy rezolutnego byczka Hose, Kubie udało się zwyciężyć ducha. Zły duch stracił moc, pokonaliśmy go dobrym słowem , a na koniec okazało się, że największym skarbem świata jesteście WY DROGIE DZIECI.

Gr. VI - Polska nasza kochana Ojczyzna!

Starszaki z VI grupy przez cały tydzień poprzedzający datę 11 listopada, czyli Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę zajmowały się tematyką związaną z naszą Ojczyzną.  Przedszkolaki po wysłuchaniu legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie wykonały piękne orły, które można podziwiać w holu przedszkola. Natomist w czwartek (9 listopada) podzielone na 4 zespoły wzięły udział w konkursie wiedzy o Polsce zoorganizowanym przez panią Kingę. Dzieciaki z chęcią i dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i rebusy, układały puzzle i rozsypanki wyrazowe, pięknie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego". Starszaki wykazały się bardzo dużą wiedzą, a na koniec za ciężką pracę otrzymały słodką niespodziankę.

Zajęcia otwarte - VI grupa

W środę - 8 listopada odbyły się zajęcia otwarte w VI grupie, tematem zajęć były "Wesołe zabawy w Literkowie". Przedszkolaki doskonale bawiły się w kolorowym świecie literek i głosek. Wykazały się dużą wiedzą i na pewno zaskoczyły niejednego Rodzica swoimi umiejętnościami. Starszaki głoskowały, rozwiązywały zagadki i rebusy, bawiły się swoimi wizytówkami z imionami - czas szybko minął i zajęcia się skończyły... A na koniec wesoło bawiliśmy się z rodzicami w fryzjera.

  Zajęcia otwarte w VIII grupie

Nauczycielki i dzieci z grupy VIII zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, które odbyły się 7 listopada, tj. we wtorek w godzinach popołudniowych. Tematyka zajęć związana była z aktualną porą roku a dokładnie jesienną muzyką. Starszaki rozwiązywały zagadki słowne, dzieliły słowa na sylaby, wybrzmiewały głoski, poznały gamę, nazwy nut i nauczyły się wyklaskiwać rytmy korzystając z całych nut, półnut, ćwierćnut, ósemek i szesnastek. Ale przede wszystkim grały, stukały, tańczyły i śpiewały, śpiewały, śpiewały...

 

Teatrzyk "Z kulturą na Ty"

31 października, czyli we wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru SKRZAT z przedstawieniem "Z kulturą na Ty". Nasze przedszkolaki przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania się przy stole, w teatrze, a także podczas wizyty u znajomych.

Koncert Papieski

W poniedziałek, 30 października odbył się w naszym przedszkolu uroczysty koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Cały koncert dedykowany był pamięci naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Przedszkolaki z wszystkich grup w odświętnych strojach zaprezentowały się w wybranej przez siebie piosence poświęconej Wielkiemu Polakowi. Dzieci poznały również historię życia Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II poprzez wysłuchanie fragmentów opowieści "Z Wadowic do nieba", którą przeczytały panie z poszczególnych grup. W uroczystej akademii wzięli udział wszyscy pracownicy przedszkola. Koncert został zwięczony krótką prezentacją  - wspomnieniem Jana Pawła II, usłyszeliśmy również ukochaną piosenkę oazową Papieża czyli "Barkę".

  Gr. VIII w bibliotece

Gr VIII już po raz drugi uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Miejskiej przy ul. Fredry 5. W czwartek 26 października wybrała się tam pod opieką pani Marysi. Pani bibliotekarka Jola zapoznała dzieci z budową i wyglądem książki, sprawdziła czy pamiętają jak należy obchodzić się z książką, zwłaszcza tą wypożyczoną z biblioteki oraz jakie zasady obowiązują każdego czytelnika. Starszaki przeszły też test sprawnościowy spacerując z książką na głowie. Na zakończenie dwójka dzieci z grupy mogła wybrać 2 książki i zabrać do przedszkola, żeby tam je przeczytać i za miesiąc zwrócić.

   Gr. VIII odwiedza ogródki działkowe

Grupa VIII korzystając ze wspaniałej październikowej pogody wybrała się z panią Marysią na wycieczkę do ogródków działkowych na Osiedlu Pobitno. Chcieliśmy zobaczyć jak wyglądają małe ogródki jesienią i jakie prace jesienne są obecnie jeszcze wykonywane. Jeden z działkowiczów zapraszał nas do pomocy przy przekopywaniu grządek ale nie byliśmy do tego dobrze przygotowani więc grzecznie odmówiliśmy. Mimo to dostaliśmy w prezencie piękne jesienne słoneczniki, które ozdabiają nasz kącik przyrody.
 

Wizyta w Filii Nr 15 Biblioteki Publicznej  gr. IV

Kolejny raz gr. IV odwiedziła panią Alicję Pawełek w Filii Nr 15 Biblioteki Publicznej. Tym razem 18 października dzieci uważnie słuchały i oglądały slajdy mówiące o potrzebie pomocy ptakom i zwierzętom w okresie późnej jesieni. Pani Ala przeczytała dzieciom piękne opowiadanie o Wiewiórce robiącej zapasy na zimę  ze zbioru "Cztery pory baśni" a na koniec dzieci zrobiły przestrzenne jeżyki z liśćmi i jabłuszkami. Ponadto Pani Ala przygotowała każdemu dziecku prezent: książeczkę, zakładkę do książki i kartę graficzną do kolorowania. Dziękujemy bardzo i już nie możemy się doczekać spotkania listopadowego, gdzie pójdziemy z panią Alą do biblioteki szkolnej, działającej przy Klinicznym Szpitalu specjalistycznym nr 2 w Rzeszowie.

Z wizytą w Klinice Primadent  gr. IV

Dnia 13.10.2017 w grupie IV w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z  Panem Higienistą Łukaszem Palkij, który wyjaśnił dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Poruszył także temat właściwego odżywiania, który zapobiega powstawaniu próchnicy oraz o szkodliwości oddziaływania słodyczy. Potem wszyscy poszliśmy do Kliniki Primadent. Pan Łukasz   pokazał dzieciom gabinet profilaktyczny, opowiedział jakie zabiegi wykonują Higieniści. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki, na której uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów, malowania i zakładania plomby. Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za ciekawe i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.

   Czytanie bajki przez Rodzica  gr. IV

10 i 11 października dwoje Rodziców z gr. IV przyszło do przedszkola, żeby przeczytac dzieciom bajki w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom". Ciekawe bajeczki i piękne ilustracje zainteresowały dzieci. Dziękujemy pani Natalii Pruchnik - Prędkiej i Barbarze Warzocha za zaangażowanie się w życie grupy i sprawienie dzieciom radości.

 Gr VII w Bibliotece

13 października dzieci z grupy VII wybrały się z paniami pieszo, do Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie na ul. Fredry 5, gdzie czekała na nich pani Jola, która poprowadziła lekcję biblioteczną w trakcie której, słuchały  aktywnie bajeczki  ,,Szal Pani Jesieni" - dokładały i odejmowały kolorowe liście na szalu. Później oglądały książki o różnych kształtach i wielkościach, książeczki dla malutkich dzieci i strarszych, ale najbardziej podobała im się bajeczka w kształcie ślimaka. Jak poprzednim razem dzieci wybrały książeczki do czytania i szczęśliwe wróciły autobusem do przedszkola. 

  Wycieczka do ogródków działkowych  gr. IV

3 października gr. IV z panią Anią omawiając tematykę tygodniową związaną z warzywami wybrała się w poszukiwaniu ich na pobliskie ogródki działkowe. Dzieci spotkały po drodze miłą panią, która podarowała im 2 kalarepki i małą cukinię, inna bukiet pięknych marcinków. Ze wspaniałymi darami wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekała na nas już Pani Klaudia

  Wizyta w bibliotece Filia Nr 15  gr. IV

19 września dzieci z grupy IV rozpoczęły co miesięczne wizyty w Bibliotece Publicznej Fili Nr 15 w Rzeszowie. Pani Alicja P. zapoznała je z regulaminem i zasadami korzystania z Biblioteki. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o rodzajach książek w oparciu o slajdy na telewizorze. Uważnie słuchały czytanych przez panią wierszy Juliana Tuwima „Lokomotywa” i Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka” i „Skarżypyta”. W dalszej części spotkania dzieci wykonały grzybki – symbol jesiennej pory roku a na końcu oglądały bajeczkę o Pepie, która przyszła do biblioteki, żeby pożyczyć książkę. Dziękujemy Pani Ali za ciekawe spotkanie.

 

  Sałatka owocowa w gr. IV

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy IV postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Lekcja biblioteczna - gr. VI

W piątek - 29 września starszaki z grupy VI wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5 gdzie rozpoczęły cykl comiesięcznych spotkań bibliotecznych w ramach projektu "Pierwsze kroki w krainie bajek". Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, jak korzytać z biblioteki, jakie prawa i obowiązki spoczywają na wypożyczających. Na koniec w ramach podziękowania za pierwszą lekcję biblioteczną dzieci zaśpiewały pani Joli - bibliotekarce piosenkę "Przedszkole - drugi dom".

  Gr. VI na skrzyżowaniu

Przez cały drugi tydzień września starszaki z VI grupy zajmowały się tematyką związaną z ruchem drogowym. Przedszkolaki poznały podstawowe znaki, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez ulicę, wiedzą takżę co to pojazdy uprzywilejowane i pod jakimi numerami mogą uzyskać odpowiedni rodzaj pomocy. Na koniec tygodnia (15 września - piątek) przedszkolaki z panią Kingą wybrały się na spacer ulicami osiedla - dało się zauważyć, ze dzieci doskonale wykorzytały zdobytą wiedzę - bezbłędnie rozpoznawały wszystkie znaki, a także mogły przejść przez najbliższe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, bo wiadomo, że "...kiedy idę do przedszkola droga ma niełatwa jest, więc przepisy znać już muszę ty je poznaj też"!

 Grupa VII w bibliotece

Grupa VII, rozpoczęła 20 września, cykliczne spotkania biblioteczne. Po raz pierwszy, dzieci wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Boblioteki Publicznej Nr 2 w Rzeszowie przy ul. Fredry 5, autobusem MPK. Spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem już w drzwiach, a następnie pani Jola bibliotekarka, zaprosiła ich do środka, gdzie zapoznała z wyposażeniem biblioteki oraz jej pracą. Dzieci dowiedziały się o funkcji biblioteki, co trzeba zrobić, by zostać czytelnikiem i jakie obowiązki i przywileje ma zapisany do biblioteki czytelnik. Pani Wiesia wypożyczyła 3 bajki wybrane przez dzieci, które przeczyta w przedszklolu i wróci na kolejnym spotkaniu. 

 

Ogłoszenia

Kontakt

  • Przedszkole Publiczne Nr 11
    35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
  • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
    KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
    DYREKTOR (17) 748 32 65
    FAX (17) 748 32 68

Galeria zdjęć