• Nasze przedszkole

•     RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA
                                     DLA DZIECI 3-4 LETNICH

630  -  815

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej*. Zabawy integrujące grupę. Zabawa z zestawu zabaw ruchowych.* Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.

815  -  830

Przygotowanie do śniadania, m.in.: zabawy ruchowe, zabawy integracyjne przy muzyce, czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe, pełnienie dyżurów.

830  -  900

Śniadanie - doskonalenie umiejętności   samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.

900 - 920

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.  Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć (z możliwością wydłużenia): 3-latki – 10–15 minut,4-latki – 15–20 minut. Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dziecka.

920 - 950

Zabawy ruchowe (w tym relaksacyjne). Zabawy dowolne.

950 - 1005

Drugie śniadanie

1005 - 1025

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć
            (
            z możliwością wydłużenia): 4-latki – 15–20 minut. Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dziecka. Uwaga! 3-latki w tym czasie podejmują różnorodne formy pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe.* Zajęcie 2 wdrożone zostaje dla dzieci 4-letnich w II półroczu.

1025 - 1130

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

1130 - 1200

Przygotowanie do obiadu, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe, pełnienie dyżurów. Obiad – zupa.

1200 - 1415

Odpoczynek dzieci – leżakowanie. Słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek nagranych lub czytanych przez nauczyciela. Przygotowanie do II dania obiadu.

1415 - 1435

Obiad II - drugie danie.

1435 - 1700

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne)*. Słuchanie opowiadań/bajek nauczyciela. Zabawy dowolne na świeżym powietrzu (plac zabaw/ogród przedszkolny). Zajęcia rytmiczne, językowe, taneczne itp.* Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.