MENU

MENU

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Pasowanie na przedszkolaka w gr. II

  Pasowanie na przedszkolaka w gr. II - Obrazek 1

  Kochani Rodzice!
  Już nadchodzi pora
  przyjść na pasowanie
  do mnie do przedszkola.

  Uroczyście Was zapraszam
  na tę ważną chwilę,
  co uczyni z żaczka
  prawdziwego przedszkolaczka.

  Dzieci i nauczyciele z gr. II sedrecznie zapraszają swoich Rodziców na uroczystość "Pasowania na przedszkolaka", która odbędzie się 18 października (czwartek) o godzinie 15:30.

   

 • Odwołany sobotni Rajd Ekologiczny

  Odwołany sobotni Rajd Ekologiczny - Obrazek 1 Bardzo przepraszamy, ale z powodu niskiej frekwencji zainteresowanych osób na sobotni 6 pażdziernika 2018r. Rajd Ekologiczny jesteśmy zmuszeni odwołać wcześniej zaplanowany wyjazd. Mamy nadzieję, że na wiosnę dojdzie do skutku planowany Rajd.

 • Uwaga Rodzice dzieci 5-6 letnich!

  Uwaga Rodzice dzieci 5-6 letnich! - Obrazek 1
  Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w autorskim programie "Aktywizacja ruchowa dzieci 5 i 6 letnich i jej wpływ na postawę ciała oraz podejmowaną aktywność fizyczną".
  Przeprowadzane badania obejmują ocenę wysokości i składu masy ciała, ocenę postawy ciała w oparciu o KINEOD; pomiar ciśnienia krwi; obiektywną ocenę aktywności fizycznej za pomocą akcelerometru oraz ocenę sprawności fizycznej dzieci w oparciu o „Test Wrocławski”. Udział w badaniu jest dobrowolny i nieodpłatny, w każdym momencie można się z niego wycofać.

  Bardzo prosimy Rodziców dzieci 5 i 6 letnich z gr. IV, VI, VII i VIII o kontakt z nauczycielem z grupy w celu odebrania i wypełnienia deklaracji udziału (podpisanie zgody lub nie) w projekcie. Termin składania podpisanych zgód i ankiety upływa w najbliższy piątek. O terminie badania zostaniecie Państwo wkrótce poinformowani.

   

  Szczegółowe informacje dla uczestników badania:

   

  „Zastosowanie autorskiego programu aktywizacji ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i jego wpływ na postawę ciała oraz podejmowaną aktywność fizyczną.”

   

  Projekt badawczy wykonywany będzie przez wykwalifikowaną kadrę:

  • Wydziału Wychowania Fizycznego
  • Wydziału Medycznego

   

  Przeprowadzane badania są w pełni anonimowe. Wszystkie wyniki oraz dane pozyskane w toku badań będą wykorzystywane jedynie na potrzeby analizy naukowej.

  Głównymi celami projektu są:

  •  poprawa ogólnej sprawności fizycznej
  • rozwój umiejętności ruchowych dzieci w wieku przedszkolnym
  • monitorowanie stanu zdrowia i sprawności fizycznej
  • ocena aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym.

   

  PRZEPROWADZONE BADANIA OBEJMUJĄ

  1. Ocena wysokości i składu masy ciała

  •  Wysokość ciała zostanie zmierzona wzrostomierzem a skład masy ciała za pomocą wagi Tanita DC-360 S

  2. Ocena postawy ciała

  • Zastosowany system KINEOD pozwala na bezpieczną i nieinwazyjne pozyskanie obrazu 3D całej tylnej powierzchni ciała za pomocą podczerwieni. Pomiar jest poprzedzony oznaczeniem na ciele badanego kilku punktów antropometrycznych za pomocą specjalnego przeznaczonego do skóry łatwo ścieralnego markera

  3. Pomiar ciśnienia krwi

  • Nieinwazyjny ibezpieczny pomiar cisnienia tętniczego za pomocą automatycznego ciśnieniomierza. Mankiet ciśnieniomierza zakładany będzie na prawym ramieniu dziecka.

  4. Obiektywna ocena aktywności fizycznej:

  • Zostanie wykonana za pomocą akcelerometru. Jest to niewielkie urządzenie umieszczone w okolicy talii na elastycznym pasku. Do oceny aktywności niezbędne jest by badany nosił akcelerometr przez 24h na dobę jedynie z wyłączeniem czasu przeznaczonego na kąpiel. Akcelerometry będą mierzyły aktywność dziecka przez 7 dni.

  5. Ocena sprawności fizycznej dzieci

  • Sprawność fizyczna dzieci zostanie oceniona z wykorzystaniem standaryzowanej baterii testów pt. „Test Wrocławski”. Wrocławski test sprawności fizycznej dla dzieci w wieku 3-7 lat składa się z czterech prób testowych:
  1.  próba siły - rzut piłką lekarską 1 kg znad głowy;
  2.  próba mocy - skok w dal z miejsca;
  3. próba szybkości - bieg na 20 m ze startu wysokiego;
  4.  próba zwinności - bieg „wahadłowy" 4x5 m z przenoszeniem klocka.

   

  Udział w badaniu jest dobrowolny i nieodpłatny. W każdym momencie można wycofać swoją zgodę, bez żadnych konsekwencji, także w trakcie badania.

   

   Opis urządzenia - ActiGraph WGT3X – Accelerometr Uwaga Rodzice dzieci 5-6 letnich! - Obrazek 2

  Akcelerometr to urządzenie, którym można mierzyć aktywność ruchową oraz okresy braku aktywności (dzień i noc), a przy tym jest łatwy do noszenia i nie wpływa na możliwość poruszania się. Pozwala ocenić intensywność, częstość i czas trwania wysiłku.

  Jest to urządzenie bezprzewodowe, posiadające oprogramowanie do analizy, zapewnia obiektywną aktywność fizyczną, narzędzia analizy danych mogą być konfigurowane, aby osiągnąć konkretne badania naukowe. ActiGraph dostarcza obiektywnych informacji przez 24 godziny (aktywność fizyczna i sen). Ponadto dostępne są informacje o wydatkowaniu energii (Kcal), pozycji ciała (pionowa, siedząca, leżąca i brak aktywności) oraz ilość kroków.

  Ważne aby urządzenie ściągać do kąpieli i pływania (chodzi o brak kontaktu z wodą). Urządzenie proszę nosić przez 7 dni w dzień i w nocy.

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

  20 września nasze przedszkole odwiedziła TVP Rzeszów, a wszystko to w związku ze świętem wszystkich przedszkolaków, czyli Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

  Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia  -  Dzień Przedszkolaka.

   

 • Informacja dla Rodziców dzieci 5 i 6 - letnich

  Informacja dla Rodziców dzieci 5 i 6 - letnich - Obrazek 1

  Informujemy Rodziców dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do naszego przedszkola o możliwości wykonania bezpłatnych badań na obecność pasożytów jelitowych u dzieci.

   

  Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w administracji przedszkola w dniu 25 września 2018 r. (wtorek) po odbiór instrukcji i pojemniczków do zabezpieczenia materiału badawczego. Zestaw probówek należy dostarczyć do administracji w dniu następnym, tj. 26 września 2018 r. (środa) najpóźniej do godz.9.00.

   

  Wyniki badań otrzymają Państwo na prywatny adres korespondencyjny.

  Z uwagi na fakt, iż liczba badań jest ograniczona, prosimy o poważne potraktowanie tematu.

   

  PASOŻYTY_JELITOWE_U_DZIECI

   

                                                             Dyrektor - Elżbieta Krzyśko    

 • Zmiana terminu Rajdu Ekologicznego

  Zmiana terminu Rajdu Ekologicznego - Obrazek 1 Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami na Pieszy Rajd Ekologiczny do Rezerwatu „Mójki” w okolicy Błażowej w dniu 6 październik 2018 r. (sobota).  Rezerwat „ Mójki” obejmuje obszar lasów pomiędzy przysiółkami: Mójka, Widacz i Pod Lasem. Miejsce to zasiedlono trzema rodzinami bobra. Rajd odbędzie się pod przewodnictwem trenera-ekologa, który poprowadzi atrakcyjne zajęcia ułatwiające bezpośredni kontakt dzieci z naturą. Koszt rajdu to 20 zł od dorosłego uczestnika lub rodzeństwa dziecka przedszkolnego. Dzieci przedszkolne jadą bezpłatnie – koszty pokrywa Rada Rodziców. Wyjazd planowany jest  na  godz. 9.00 z parkingu przedszkola a powrót około godz. 15.00. Rodziców chętnych na wyjazd prosimy o zapisy na listę w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 2 październik. Wpłaty dokonać u nauczycieli gr. V i VIII.  Prosimy zabrać ze sobą prowiant : kiełbaskę, pieczywo, ulubione dodatki. Rajd jak zwykle zakończy się ogniskiem z pieczeniem kiełbaski. Rajd nie odbędzie się,  jeśli od rana będzie padał deszcz. Serdecznie zapraszamy!!!

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

  Każdy przedszkolak dobrze wie,

  że kiedy wrzesień kończy się.

  Od najmłodszego, aż do starszaka

  wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

  Naszym Kochanym Przedszkolakom życzymy uśmiechu na każdy dzień i samych radosnych dni!

  Pracownicy PP 11

 • Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

  Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - Obrazek 1

  Miło nam poinformować, że dzieci z grupy I i V w bieżącym roku szkolnym będą uczestniczyć w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat.

  W ramach projektu  po domach naszych przedszkolaków będzie wędrował miś, który razem z dziećmi będzie słuchał czytanych bajek.

   

 • Projekt "Piękna nasza Polska cała"

  Projekt "Piękna nasza Polska cała" - Obrazek 1

  W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
  Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

  Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
  Projekt będzie realizowany od 1 września do 31 grudnia 2018 roku.

 • Opłaty za przedszkole

  Opłaty za przedszkole - Obrazek 1

  Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Rzeszowa w sprawie wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego Rodzice są zobowiązani do dokonywania tych opłat do 10.dnia każdego miesiąca na konto bankowe przedszkola.

   

  Rodziców, którzy nie wyrazili zgody na publikowanie list na tablicy odpłatności prosimy o osobiste uzyskanie informacji w księgowości przedszkola po 6.dniu każdego miesiąca, tak by wywiązać się z obowiązujących terminów płatności.

   

                                             Dyrektor - Elżbieta Krzyśko

 • UPOWAŻNIENIA I OŚWIADCZENIA

  UPOWAŻNIENIA I OŚWIADCZENIA - Obrazek 1W związku z nowymi przepisami RODO, prosimy wszystkich Rodziców o zgłoszenie się 3 września 2018r. (poniedziałek) do nauczycieli poszczególnych grup w celu wypełnienia oświadczenia dotyczącego woli uczestnictwa dziecka 6-letniego w zajęciach religii oraz oświadczenia dotyczącego wskazania osób upoważnionych do wybierania dziecka z przedszkola.

 • NIEOBECNOŚCI

  NIEOBECNOŚCI - Obrazek 1Przedszkole czynne jest od 6.30 do 17.00. Z uwagi na kwestie żywieniowe dzieci należy przyprowadzić najpóźniej do godz. 8.30, natomiast wybierać najwcześniej od godz. 14.45. Wszystkie nieobecności dziecka, a w szczególności pojedyncze nieobecności, należy zgłosić przez wpisanie do zeszytu wystawionego w holu przedszkola lub e-mail: sekretariat@pp11.resman.pl w danym dniu do godz. 8.30.

 • Odbiór Kart Czytnikowych

  Odbiór Kart Czytnikowych - Obrazek 1Uprzejmie informujemy, że w naszym przedszkolu działa elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dziecka.

  W związku z tym prosimy w dniu 30 i 31 sierpnia 2018 r. (tj. czwartek i piątek) Rodziców dzieci nowo przyjętych o odebranie w administracji  karty, za pomocą której będzie rejestrowana godzina wejścia/wyjścia dziecka i na tej podstawie naliczona opłata za pobyt dziecka w przedszkolu.

  Kartę ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu odbijamy codziennie po oddaniu dziecka pod opiekę nauczyciela i  po odebraniu dziecka od nauczyciela.

  Dyrektor: Elżbieta Krzyśko

 • Dyżur wakacyjny

  Dyżur wakacyjny - Obrazek 1

  Uprzejmie informujemy, że przedszkole pełni dyżur wakacyjny

  od 1 do 31 sierpnia 2018 r.

   

 • Życzenia wakacyjne

    Życzenia wakacyjne - Obrazek 1

  ,,Pojedziemy na wakacje
  Razem z mamą, razem z tatą,
  Zabierzemy piłkę, namiot
  I skakankę. Co ty na to?

  Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia we wrześniu!

  Dyrekcja i pracownicy przedszkola

 • Informacja dla Rodziców

  Informacja dla Rodziców - Obrazek 1

  W związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną

  uprzejmie prosimy,

  aby do 29 czerwca (tj. piątek) zabrać wszystkie rzeczy pozostawione w szatni (pantofle, ubrania na zmianę) oraz w salach (teczki z pracami plastycznymi, karty pracy, stroje gimnastyczne, zabawki przyniesione z domu).

   

 • Dyżury wakacyjne w przedszkolach i punktach przedszkolnych

  Dyżury wakacyjne w przedszkolach i punktach przedszkolnych - Obrazek 1

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami zachęcamy wszystkich Rodziców potrzebujących zapewnić swoim dzieciom opiekę podczas wakacji do zapoznania się  z terminami dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie Gminy Miasta Rzeszów.

  DYZURY_WAKACYJNE_PRZEDSZKOLI_

   

 • Zapisy na dyżur wakacyjny

  Zapisy na dyżur wakacyjny - Obrazek 1

  Dyrektor Przedszkola uprzejmie informuje, że dyżur wakacyjny w bieżącycm roku szkolnym w naszej placówce organizowany będzie w miesiącu SIERPNIU.

  Prosimy o dokonanie zapisu dzieci, na listach wystawionych w holu przedszkola, w nieprzekraczalnym terminie do dn. 31 maja br.

  Z uwagi na fakt, iż jest to dyżur, prosimy o zapisywanie wyłącznie te dzieci, których rodzice pracują zawodowo i nie mogą dzieciom zapewnić opieki.

  w LIPCU przedszkole jest nieczynne.

  Ze względów organizacyjnych zgłoszenia na dyżur po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane!

  W miesiącu LIPCU dyżur będzie pełnić Przedszkole Nr 8 przy ul. Lwowskiej.

  Wszystkich zainteresowanych Rodziców, zapisem dziecka na dyżur wakacyjny do innego przedszkola, niż nasze proszę o osobisty kontakt, w celu odebrania i wypełnienia karty zgłoszenia na dyżur.

  Elżbieta Krzyśko

 • Rumień zakaźny

  Rumień zakaźny - Obrazek 1

  Uprzejmie informuję Rodziców, że otrzymaliśmy zgłoszenia o przypadkach zachorowania wśród dzieci uczęszczających do przedszkola na chorobę zakaźną - rumień zakaźny.

  Proszę Rodziców o informowanie na bieżąco nauczycieli poszczególnych grup o przechodzonych chorobach zakaźnych przez dzieci.

  Jednocześnie przypominam o zakazie przyprowadzania do  przedszkola  chorych  dzieci, u których występuje np. katar, kaszel, ból gardła, podwyższona temperatura, biegunka czy wysypka.

  Rodzice każdego dziecko powracającego do Przedszkola po przebytej chorobie zakaźnej winni przedstawić Dyrektorowi zaświadczenie od lekarza rodzinnego o zakończonym leczeniu.

                               Dyrektor  - Elżbieta Krzyśko

   

 • Głosujemy ! Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2019 r.

  Głosujemy ! Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2019 r. - Obrazek 1

  Zachęcamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu w sprawie RBO na 2019 rok. Głosowanie odbywa się od 23 kwietnia do 22 maja 2018 r.  Mieszkańcy Rzeszowa mogą oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii - zachęcamy do zapoznania się z zadaniami z osiedla Pobitno

  Kategoria pierwsza (miejska)
  Nr 5: Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta - zakup samochodu Ratowniczo - Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja.

  Kategoria druga (osiedlowa)
  Nr 34: Budowa najazdowych miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla Pobitno i rodziców dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 Kategoria druga (osiedlowa)

  Kategoria trzecia (zadania o charakterze kulturalnym)
  nr 59: Uaktywnienie mieszkańców osiedla Pobitno i Rzeszowa poprzez cykl zajęć sportowych i edukacyjnych.

  O zasadach głosowania można przeczytać tutaj.

   

strona:

Ogłoszenia

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne Nr 11
  35-620 Rzeszów ul. Mazurska 19
 • ADMINISTRACJA (17) 748 32 62
  KSIĘGOWOŚĆ (17) 748 32 64
  DYREKTOR (17) 748 32 65
  FAX (17) 748 32 68

Galeria zdjęć