Projekty 2018/2019

Wtorek 16.10.2018

1 % PODATKU

DRODZY RODZICE! PRZYJACIELE DZIECI!

Należymy do STOWARZYSZENIA „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”,
które jest Organizacją Pożytku Publicznego,
w związku z tym na rzecz naszej placówki
można przekazać 1 % podatku

Prosimy wesprzeć naszą działalność przekazując
1 % z ogólnej kwoty podatku
(po odliczeniach)
na konto Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”
35-310 Rzeszów, ul. Rejtana 30
,
z dopiskiem PP-11

Numer KRS 0000145905

Serdecznie dziękujemy!!!

DYŻUR WAKACYJNY 2018/2019

Informujemy wszystkich Rodziców, że w roku szkolnym 2018/2019  nasze  przedszkole pełni

DYŻUR  WAKACYJNY

W LIPCU

Od 1 do 31 SIERPNIA 2019 r. przedszkole będzie nieczynne.

NASI SPONSORZY

"Weseli się serce, gdy daje i sobą się dzieli" - Leopold Staff

Z całego serca dziękujemy za pomoc
i wsparcie dla naszego przedszkola.
Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie
i ofiarność, a ponadto za miłą,
serdeczną i owocną współpracę. Pozostajemy z wyrazami szacunku.
Słowa te kierujemy do:

Wszystkich Rodziców oraz

FHU Res-Smak. Tadeusz Olko

Sklep Schabik Waldemar Bawoł

Ris Kozak Piekarnia S.C.
Edyta Kozak Sławomir Kozak

Hurtownia "MISIEK" Sp. z o.o

Nie każdy myśli tylko o sobie!
Dzięki ofiarności tych ludzi,
nasze przedszkole jest piękne,
dzieci są wesołe,
a nam pracuje się łatwiej!

Dyrektor i wszyscy pracownicy
Przedszkola

Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem.
To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy.
           Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze
od liczenia późniejszych wad.
doc. dr Maria Kielar

• Pasowanie na przedszkolaka w gr. II - Obrazek 1

Kochani Rodzice!
    Już nadchodzi pora
    przyjść na pasowanie
    do mnie do przedszkola.

Uroczyście Was zapraszam
    na tę ważną chwilę,
    co uczyni z żaczka
    prawdziwego przedszkolaczka.

Dzieci i nauczyciele z gr. II sedrecznie zapraszają swoich Rodziców na uroczystość "Pasowania na przedszkolaka", która odbędzie się 18 października (czwartek) o godzinie 15:30.

• Odwołany sobotni Rajd Ekologiczny - Obrazek 1 Bardzo przepraszamy, ale z powodu niskiej frekwencji zainteresowanych osób na sobotni 6 pażdziernika 2018r. Rajd Ekologiczny jesteśmy zmuszeni odwołać wcześniej zaplanowany wyjazd. Mamy nadzieję, że na wiosnę dojdzie do skutku planowany Rajd.

• Uwaga Rodzice dzieci 5-6 letnich! - Obrazek 1
    Nasze Przedszkole po raz kolejny bierze udział w autorskim programie "Aktywizacja ruchowa dzieci 5 i 6 letnich i jej wpływ na postawę ciała oraz podejmowaną aktywność fizyczną".
    Przeprowadzane badania obejmują ocenę wysokości i składu masy ciała, ocenę postawy ciała w oparciu o KINEOD; pomiar ciśnienia krwi; obiektywną ocenę aktywności fizycznej za pomocą akcelerometru oraz ocenę sprawności fizycznej dzieci w oparciu o „Test Wrocławski”. Udział w badaniu jest dobrowolny i nieodpłatny, w każdym momencie można się z niego wycofać.

• Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

20 września nasze przedszkole odwiedziła TVP Rzeszów, a wszystko to w związku ze świętem wszystkich przedszkolaków, czyli Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia  -  Dzień Przedszkolaka.

• Informacja dla Rodziców dzieci 5 i 6 - letnich - Obrazek 1

Informujemy Rodziców dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do naszego przedszkola o możliwości wykonania bezpłatnych badań na obecność pasożytów jelitowych u dzieci.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w administracji przedszkola w dniu 25 września 2018 r. (wtorek) po odbiór instrukcji i pojemniczków do zabezpieczenia materiału badawczego. Zestaw probówek należy dostarczyć do administracji w dniu następnym, tj. 26 września 2018 r. (środa) najpóźniej do godz.9.00.

Wyniki badań otrzymają Państwo na prywatny adres korespondencyjny.

• Zmiana terminu Rajdu Ekologicznego - Obrazek 1 Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami na Pieszy Rajd Ekologiczny do Rezerwatu „Mójki” w okolicy Błażowej w dniu 6 październik 2018 r. (sobota).  Rezerwat „ Mójki” obejmuje obszar lasów pomiędzy przysiółkami: Mójka, Widacz i Pod Lasem. Miejsce to zasiedlono trzema rodzinami bobra. Rajd odbędzie się pod przewodnictwem trenera-ekologa, który poprowadzi atrakcyjne zajęcia ułatwiające bezpośredni kontakt dzieci z naturą. Koszt rajdu to 20 zł od dorosłego uczestnika lub rodzeństwa dziecka przedszkolnego. Dzieci przedszkolne jadą bezpłatnie – koszty pokrywa Rada Rodziców. Wyjazd planowany jest  na  godz. 9.00 z parkingu przedszkola a powrót około godz. 15.00. Rodziców chętnych na wyjazd prosimy o zapisy na listę w nieprzekraczalnym terminie  do dnia 2 październik. Wpłaty dokonać u nauczycieli gr. V i VIII.  Prosimy zabrać ze sobą prowiant : kiełbaskę, pieczywo, ulubione dodatki. Rajd jak zwykle zakończy się ogniskiem z pieczeniem kiełbaski. Rajd nie odbędzie się,  jeśli od rana będzie padał deszcz. Serdecznie zapraszamy!!!

• Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się.

Od najmłodszego, aż do starszaka

wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Naszym Kochanym Przedszkolakom życzymy uśmiechu na każdy dzień i samych radosnych dni!

Pracownicy PP 11

• Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - Obrazek 1

Miło nam poinformować, że dzieci z grupy I i V w bieżącym roku szkolnym będą uczestniczyć w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat.

W ramach projektu  po domach naszych przedszkolaków będzie wędrował miś, który razem z dziećmi będzie słuchał czytanych bajek.