Wtorek 22.05.2018

Dzień bez Śmiecenia
Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego

1 % PODATKU

DRODZY RODZICE! PRZYJACIELE DZIECI!

Należymy do STOWARZYSZENIA „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI”,
które jest Organizacją Pożytku Publicznego,
w związku z tym na rzecz naszej placówki
można przekazać 1 % podatku

Prosimy wesprzeć naszą działalność przekazując
1 % z ogólnej kwoty podatku
(po odliczeniach)
na konto Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”
35-310 Rzeszów, ul. Rejtana 30
,
z dopiskiem PP-11

Numer KRS 0000145905

Serdecznie dziękujemy!!!

DYŻUR WAKACYJNY 2017/2018

Informujemy wszystkich Rodziców, że w roku szkolnym 2017/2018  nasze  przedszkole pełni

DYŻUR  WAKACYJNY

W SIERPNIU

Od 1 do 31 LIPCA 2018 r. przedszkole będzie nieczynne.

NASI SPONSORZY

"Weseli się serce, gdy daje i sobą się dzieli" - Leopold Staff

Z całego serca dziękujemy za pomoc
i wsparcie dla naszego przedszkola.
Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie
i ofiarność, a ponadto za miłą,
serdeczną i owocną współpracę. Pozostajemy z wyrazami szacunku.
Słowa te kierujemy do:

Wszystkich Rodziców oraz

FHU Res-Smak. Tadeusz Olko

Sklep Schabik Waldemar Bawoł

Ris Kozak Piekarnia S.C.
Edyta Kozak Sławomir Kozak

Hurtownia "MISIEK" Sp. z o.o

Nie każdy myśli tylko o sobie!
Dzięki ofiarności tych ludzi,
nasze przedszkole jest piękne,
dzieci są wesołe,
a nam pracuje się łatwiej!

Dyrektor i wszyscy pracownicy
Przedszkola

Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem.
To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy.
           Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze
od liczenia późniejszych wad.
doc. dr Maria Kielar

• Dni Osiedla Pobitno - Obrazek 1

W sobotę - 26 maja dzieci z grupy II, III, V i VI wezmą udział w Dniach Osiedla Pobitno. Impreza odbędzie się na terenie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 przy ul. Lwowskiej 17. Bardzo prosimy o przyprowadzenie dzieci na boisko koło szkoły na godzinę 15:00, tam dzieci spotkają się ze swoimi nauczycielami.

Planowana godzina rozpoczęcia występów 15:30.

• Wyjście do biblioteki - Obrazek 1

Dzieci z grupy VI w środę - 23 maja wezmą udział w kolejnej lekcji bibliotecznej w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ul. Fredry 5.

• Zapisy na dyżur wakacyjny - Obrazek 1

Dyrektor Przedszkola uprzejmie informuje, że dyżur wakacyjny w bieżącycm roku szkolnym w naszej placówce organizowany będzie w miesiącu SIERPNIU.

Prosimy o dokonanie zapisu dzieci, na listach wystawionych w holu przedszkola, w nieprzekraczalnym terminie do dn. 31 maja br.

Z uwagi na fakt, iż jest to dyżur, prosimy o zapisywanie wyłącznie tych dzieci, których rodzice pracują zawodowo i nie mogą dzieciom zapewnić opieki.

w LIPCU przedszkole jest nieczynne.

Ze względów organizacyjnych zgłoszenia na dyżur po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane!

• Głosujemy !  Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2019 r. - Obrazek 1

Zachęcamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w głosowaniu w sprawie RBO na 2019 rok. Głosowanie odbywa się od 23 kwietnia do 22 maja 2018 r.  Mieszkańcy Rzeszowa mogą oddać głos na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii - zachęcamy do zapoznania się z zadaniami z osiedla Pobitno

Kategoria pierwsza (miejska)
    Nr 5: Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta - zakup samochodu Ratowniczo - Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja.

• Udział w Programie Porcja Pozytywnej Energii - Obrazek 1 Grupa IV i V bierze udział w V edycji programu edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii” marki Crispy Natural. Program realizowany jest pod patronatem: Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię Przekreślony Kłos oraz honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Głównym celem Konkursu, będącego częścią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, jest edukacja i kształtowanie u dzieci, ich rodziców i nauczycieli właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców oraz dbanie o zdrowie fizyczne. W tym roku temat przewodni to „Warzywa i owoce – spożywam codziennie i dbam o sprawność fizyczną”. Każde dziecko otrzymuje do domu książeczkę z przepisami kulinarnymi dla dzieci, do korzystania na co dzień.

• Rumień zakaźny - Obrazek 1

Uprzejmie informuję Rodziców, że otrzymaliśmy zgłoszenia o przypadkach zachorowania wśród dzieci uczęszczających do przedszkola na chorobę zakaźną - rumień zakaźny.

Proszę Rodziców o informowanie na bieżąco nauczycieli poszczególnych grup o przechodzonych chorobach zakaźnych przez dzieci.

Jednocześnie przypominam o zakazie przyprowadzania do  przedszkola  chorych  dzieci, u których występuje np. katar, kaszel, ból gardła, podwyższona temperatura, biegunka czy wysypka.

Rodzice każdego dziecko powracającego do Przedszkola po przebytej chorobie zakaźnej winni przedstawić Dyrektorowi zaświadczenie od lekarza rodzinnego o zakończonym leczeniu.

• Dyżury wakacyjne w przedszkolach i punktach przedszkolnych - Obrazek 1

W związku ze zbliżającymi się wakacjami zachęcamy wszystkich Rodziców potrzebujących zapewnić swoim dzieciom opiekę podczas wakacji do zapoznania się  z terminami dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i punktach przedszkolnych na terenie Gminy Miasta Rzeszów.

DYZURY_WAKACYJNE_PRZEDSZKOLI_

• Wiosna bez pneumokoków - informacja dla rodziców dzieci do 5 lat - Obrazek 1

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarno - Epidemiologiczny informuje, że w ramach akcji "Wiosna bez pneumokoków" od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku będzie możliwość bezpłatnego i dobrowolnego zaszczepienia dziecka przeciwko pneumokokom.  Szczepienie dedykowane jest dzieciom do ukończenia 5 roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013 - 2016).

Szczegółowe informacje można uzyskać klikając w poniższy link:

PLAKAT INFORMACYJNY AKCJI "WIOSNA BEZ PNEUMOKOKÓW"